Времето денеска ќе биде претежно сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе изнесува од 1 до 8, а максималната од 21 до 28 ...
сите 233 | | | веќе видена

"Имавме многу, многу сериозна борба во Сирија, тоа е многу тажно, многу луѓе загинале во таа борба" "Многу луѓе се убиени во неодамнешниот конфликт на руска и ...
сите 30 | | | веќе видена

Порака која упатила Јелена Карлеуша, ги надминаа сите оние други кои јавноста ја подели Карлеуша распали по Лука Лазукиќ – "Индијанец кој ја претепа Наташа ...
сите 54 | | | веќе видена

Фондацијата „Бугарска памет" ќе организира прослава по повод 6 Mај, бугарскиот празник „Ден на храброста" во Ново Село, Македонија. Оваа година за прв пат на ...
сите 3 | | | веќе видена

'Ја следев приказната во медиумите и ми засмета кога слушнав дека испил само неколку чаши пијалок' Лука Лазукиќ пред седум дена ја претепа сопругата Наташа ...
сите 55 | | | веќе видена

Марина Туцаковиќ најголемиот текстописец која некогаш се појавил на просторите во бивша Југославија Марина Туцаковиќ најголемиот текстописец која некогаш се ...
сите 4 | | | веќе видена

Спонзоруша е девојка која живее убав живот, ваши потреби ги исполнуваат спонзорите "Од своја 18 година ни фунта не сум заработила а живеам чист луксуз, еве ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако сакате убаво да си поминете следната сабота и да се забавувате цела вечер, доделуваме карти за престојниот концерт на Тропико Бенд во СЦ Борис Трајковски, ...
сите 9 | | | веќе видена

Иранската организација за атомска енергија е подготвена и на очекувани и на неочекувани реакции, доколку САД се повлечат од меѓународниот договор за нуклеарна ...
сите 72 | | | веќе видена

next