Полицијата на градот Фортуна во Калифорнија, каде што почина младата студентка од Србија, Драгана Шолаја се обидува да утврди каде онаа кобна ноќ одела Драгана ...
| | веќе видена

Стејт департментот во извештајот за човековите права за 2017 година во Република Македонија, нотира и именувања функционери од новата влада. – Во земјата ...
сите 11 | | | веќе видена

Ќе биде ли Македонија втората земја во светот што годинава ќе го промени своето име?! Пиедесталот „го загубивме" откако нè претрка Кралот на Свазиленд, Мсвати ...
| | веќе видена

Министерството за внатрешни работи продолжи со засилените сообраќајни контроли на подрачјето на СВР Скопје во насока на доследно почитување на сообраќајните ...
сите 121 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Европскиот совет, Херман Ван Ромпој во емисија на RFI предупреди дека се можни немири во регионот од поранешна Југославија без ...
сите 32 | | | веќе видена

Од опозициската партија реагираат дека градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов досега потпишал два меморандуми за пробно користење на автобус на гас и автобус ...
сите 23 | | | веќе видена

Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ го обвинуваат премиерот Зоран Заев дека не го исполнил тоа што го ветил, а тоа, како што велат е вистината за случајот ...
сите 135 | | | веќе видена

next