Екипи на Град Скопје денеска засадија 42 висококвалитетни листопадни садници од видот јавор во дрворедот на булеварот 8.Септември, како и 20 садници од видот ...
сите 26 | | | веќе видена

Обдукциите врз телото на шведскиот диџеј Тим Берглинг, познат по уметничкото име Авичи, не покажале ништо сомнително во врска со неговата смрт, пренесуваат ...
сите 59 | | | веќе видена

Неколкумина терористи беа само во долна облека кога во нивниот дом упаднал полицискиот тим на МВР на Русија и агентите на ФСБ. Tие приведоа неколкумина мажи за ...
сите 6 | | | веќе видена

Поранешниот шеф на обезбедувањето на екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска како сведок во случајот "Тенк" пред судот тврдеше дека возилата ...
сите 89 | | | веќе видена

На видеото се прикажани зборови напишани во боја која незначајно се разликува од бојата на позадината. Само луѓето со спектакуларна визија на бои можат да ги ...
сите 5 | | | веќе видена

Неколкумина терористи биле само во долна облека кога во нивниот дом упаднал полицискиот тим Министерството за внатрешни работи на Русија и агентите на ФСБ. ...
сите 9 | | | веќе видена

„Катастрофална грешка е целата политика да се подреди на постигнувањето договор со Грција заради почнувањето преговори со ЕУ и поканата за НАТО. Зошто? Зашто ...
сите 403 | | | веќе видена

Неколку лица се повредени во вчерашните инциденти на грчкиот остров Лезбос меѓу радикално десничарски групи граѓани, бегалци и мигранти кои протестираа на ...
сите 38 | | | веќе видена

Договорот за името треба да биде комплетен, целосен и конечен и да ја разликува соседната земја од грчката Македонија, порачува Јоргос Кумуцакос, одговорен за ...
сите 407 | | | веќе видена

next