Во рамките на учеството на Конференцијата на претседатели на парламенти од земјите на Европската Унија, која што се одржува на 23 и 24 април во Талин, ...
сите 14 | | | веќе видена

Краткиот игран филм „48“ на режисерот Владимир Митревски во продукција на Дрим Фектори, продолжува со својот богат фестивалски живот. Имено филмот селектиран ...
сите 20 | | | веќе видена

Дванаесетгодишно дете од Сиднеј ја украло кредитната картичка на своите родители, ја измамил својата баба за да му го даде пасошот и одлетал за Бали, после ...
сите 5 | | | веќе видена

Министерството за финансии планира денес да се задолжи за нови 55 милиони евра, второ задолжување месецов. На официјалната страна на Министерството е закажана ...
сите 216 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска ќе има обраќање на априлската сесија на Парламентарното собрание на Советот ...
сите 400 | | | веќе видена

Поранешниот претседател Џорџ Х.В. Буш беше хоспитализиран во неделата откако инфекцијата што ја имал се проширила и во неговата крв, објави неговиот портпарол. ...
сите 15 | | | веќе видена

Војната која се водеше на просторот на поранешна Југославија во 1990-тите повеќе е може да се повтори, иако се создава психоза дека само што не избила, вели за ...
сите 57 | | | веќе видена

Македонскиот фудбалски репезентативец влезе во историјата на шпанската Примера откако вечерва во само две минути даде два ефектни гола од слободен удар за да ...
сите 47 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов ги демантира тврдењата на „Левица" дека директорот на Јавното претпријатие „Улици и патишта" речиси двојно си ја ...
сите 3 | | | веќе видена

По информациите изнесени во јавноста дека директорот на јП „Улици и патишта“ речиси двојно си ја покачил платата професорот Димитар Апасиев прави разлика меѓу ...
сите 4 | | | веќе видена

Со чочек се прослави пуштањето во употреба на автопатот Демир капија - Смоквица. вработените кои работеа на тунелите решија на свој начин да прослават за ...
сите 60 | | | веќе видена

Според српските медиуми, сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ, добил понуда да ја продаде својата бизнис империја на американска компанија. Американската ...
сите 4 | | | веќе видена

Советниците во општина Карпош денеска ја изгласаа предлог-одлуката за распишување на Јавен оглас и спроведување постапка за одобрување субвенции на жителите на ...
сите 15 | | | веќе видена

next