Австрискиот канцелар, Себастијан Курц изјави дека неговата влада ќе направи се за да спречи Турците да водат предизборна кампања на нејзина територија. ...
сите 8 | | | веќе видена

Застрелан од куршум во глава, камерите буквало го регстрират овој свиреп настан Новинар од Никарагва убиен е додека во живо известувал во антивладините ...
сите 4 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, предупреди дека севернокорејската криза е далеку од својот крај. Ваквата изјава следува еден ден откако Пјонгјанг ...
сите 260 | | | веќе видена

Новиот шестмесечен извештај на специјалното јавно обвинителство за периодот од 15 септември до 15 март утре ќе се најде на дневен ред на собраниската комисија ...
сите 89 | | | веќе видена

Левица објави документ добиен од тн. свиркач, според кој новиот директор на ЈП Улици и патишта , си ја покачил платата од 1.000 на над 1.700 евра. Интегрален ...
сите 19 | | | веќе видена

Новоизградениот автопат низ Македонија од Демир Хисар до Смоквица утре напладне ќе биде пуштен во сообраќај најави Владата. Со пуштање на автопатот со должина ...
сите 225 | | | веќе видена

next