На критичното место во населбата Ѓорче Петров каде што беше прегазено дете ќе биде поставен семафор со кој се очекува целосно да се реши проблемот со ...
сите 68 | | | веќе видена

На денешното двочасовно рочиште за случајот „Поткуп" во кој е обвинет премиерот Зоран Заев, без присуство на јавноста во Кривичниот суд беа преслушани сите ...
сите 14 | | | веќе видена

Десет проекти од Годишната програма на Министерството за култура со вкупна вредност од осум милиони и 500.000 денари се повлечени по ревизијата на Комисијата ...
сите 23 | | | веќе видена

Цеца решила да ја сподели фотографијата со мажот на кого му го поклонила срцето. Фолк дивата го покажала мажот кој влегол во нејзиното срце засекогаш. Објави ...
сите 42 | | | веќе видена

Џоан Томпсон (79) од Велс останала во шок кога слушнала на кој го оставил својот имот нејзиниот сопг со кој била заедно повеќе од 40 години. Нејзиниот сопруг, ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот претседател и натаму сака американските трупи во Сирија да се вратат дома што поскоро, соопшти Белата куќа, пренесе Ројтерс. Францускиот ...
сите 43 | | | веќе видена

next