Мисијата на носачот на авиони би бил одговор на делување на Русија во Сирија Американскиот носач на Авиони Хари Труман може да остане во Средоземното море како ...
сите 4 | | | веќе видена

Едно лице е повредено откако автомобил „БМВ" излетал од патот Неготино-Велес, на петстотини метри пред патарината Градско, информира Верољуб Додевски, ...
сите 9 | | | веќе видена

Фејсбук поради објавување верзии на апликација за деца, критикуван и со порака " држи подалеку" Минатата година Хант го критикуваше Фејсбук поради објавување ...
сите 4 | | | веќе видена

Владата ги објави националната стратегија за спречување на насилен екстремизам (2018-2022) и националната стратегија за борба против тероризам (2018-2022) ...
сите 6 | | | веќе видена

Во бомбашкиот напад во Кабул расте бројот на загинати. Според најновите информации, загинале 52 лица, меѓу кои 21 жена и пет деца. Одговорноста за нападот ја ...
сите 48 | | | веќе видена

Немаме амбасади во многу важни земји, како што е Виетнам, Чиле, Перу и во некои Африкански држави, Министерот за надворешни работи Ивица Дачиќ на седница на ...
сите 18 | | | веќе видена

Екс-премиерот и актуелен пратеник Никола Груевски обвинува дека власта го пушта во употреба автопатот Демир Капија -Смоквица без соодветните безбедносни ...
сите 250 | | | веќе видена

Град Скопје реагира на наводите изнесени во денешната прес-конференција на советничката на ВМРО-ДПМНЕ Светлана Колариќ, во однос на новите пробни автобуси во ...
сите 24 | | | веќе видена

Политичкиот терор станува основа на делување на власта на СДСМ. Картелот на власта ги држи полугите, додека во позадина се одвива колективен грабеж кој е полош ...
сите 98 | | | веќе видена

Клубот му овозможил бонус од уште два милиона евра "Кралскиот клуб" се согласил на барањето на својот најдобар фудбалер и му вети бонуси од уште два милиона ...
сите 14 | | | веќе видена

30 март 2018 година, пријавено е дека од 12 декември 2016 година, до 30 март 2018 година, непознат сторител извршил тешка кражба во Музејот на Есма Реџепова, ...
сите 21 | | | веќе видена

Тетовското обвинителство започнало со распит на осомничените за убиството на Наим Реџепи во Мала Речица. Во вооруженита претсрелка меѓу двете групи беа ...
сите 8 | | | веќе видена

Жителите на Дебарца излегоа на протест против изградбата на регионална депонија во нивната општина. Тие испратија пораки до премиерот Зоран Заев и до локалната ...
сите 24 | | | веќе видена

next