Кетри Швад и самата е од семејство со 14 деца. Брачен пар од сојузната американска држава Мичиген кои имаат 13 сина, на 14 април добиле принова – уште еден ...
сите 3 | | | веќе видена

По смртта на Адеа Шабани од Скопје, смртта на Србинката Драгана Шолаја исто така го потресе регионот. Младата 24-годишна девојка отишла на програмата Ворк енд ...
сите 4 | | | веќе видена

Секси Русинка која работела како службеничка во руската влада, добила отказ откако нејзините провокативни фотографии на социјалните мрежи откриле нешто што ...
сите 6 | | | веќе видена

На 19.04.2018 година во 12:45 часот во Скопје, сосетката пријавила дека Ф.П.(54) откако се заканила дека ќе се самоубие се заклучила во станот. Од страна на ...
сите 269 | | | веќе видена

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај кој вчера дојде во Скопје на регионалниот форум за дигитализација, можел да биде приведен на граница на барање на српските ...
сите 42 | | | веќе видена

Откако српските новнари рекле дека не веруваат дека Шешељ ги навредувал хрватските делегати во српското Собрание тој се одлучил да одржи прес-конференција. ...
сите 9 | | | веќе видена

Ливадата на село покрај воениот аеродром во Србија, е бела како облак кога се гледа од горе. Повеќе од 1.000 овци има на ливадата, а нив ги одгледува Србинот ...
сите 2 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска реагираат на, како што велат, фактот дека ХЕЦ Глобочица веќе три недели прелева, а од пред три дена прелева и ХЕЦ Шпиље. ...
сите 195 | | | веќе видена

next