Компанијата „Гаспром“ пред фудбалерите на „Вардар“ го презентираше проектот „Фудбал за пријателство“, заедно со учесниците од Македонија. Јордан Минов од „АПРА ...
сите 6 | | | веќе видена

Ако нозете не се здрави, тоа влијае на тоа како живее и како функционира целото тело. Она што на повеќето лекари им се допаѓа кај оваа алтернативна пракса е ...
сите 5 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со одговорното, транспарентно и домаќинско работење на Владата предводена од СДСМ и државните и јавни институции и ...
сите 68 | | | веќе видена

Петре Шилегов наместо градоначалник кој работи суштински проекти за граѓаните, станува градоначалник за кого најголем дострел е промоција на автобуска ...
сите 33 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, се обрати на конференција за зголемување на конкурентноста на домашните мали и средни претпријатија, ...
сите 9 | | | веќе видена

Новата влада во Македонија, предводена од премиерот Зоран Заев e поумерена од претходната, пишува американскиот магазин Њузвик во опширната анализа за ...
сите 359 | | | веќе видена

Од партијата Демократска Обнова на Македонија (ДОМ) јавно ги прашуваат членовите на Уставниот суд зошто не постапуваат по 4-те пријави за скандалозните детални ...
сите 14 | | | веќе видена

Турскиот амбасадор во Тирана, Мурат Ахмет Јорук, изјави дека разговорите на Албанија и Турција за екстрадиција на „ѓуленистите“ кои сега се во Албанија се ...
сите 25 | | | веќе видена

Маж од Азија гледал како пред свои очи неговата 20 годишна ќерка се дави. За трагедијата да биде поголема, тоа се случило откако тој физички ги спречил ...
сите 3 | | | веќе видена

По повод доаѓањето на Саманта Бери на местото главна и одговорна уредничка на магазинот „Glamour" во Њујорк се прослави со забава која ги собрала влијателните ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Македонија во моментов се води само дискусија за промена на персоналниот данок, а сите останати даноци и понатаму остануваат исти, оцени денеска ...
сите 20 | | | веќе видена

next