Ширлеи Клоис Диогуарди, експерт за балканските прашања од албанско-американската лига пред Конгресот во Конгресот на САД донесе факти за тоа како Албанците во ...
сите 22 | | | веќе видена

Владата допрва ќе одлучува за барањето на Бугарија бизнисменот Орце Камчев да биде именуван за почесен конзул во Македонија. Портпаролот на Владата, Миле ...
сите 11 | | | веќе видена

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски потврди дека до крајот на месецов треба да има нова средба на шефовите на дипломатиите на Македонија и на Грција, Никола ...
сите 334 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата, Миле Бошњаковски вели дека сите материјали и целата надлежност за случајот „Монструм“ се во судовите. Во овој момент како Влада не ...
сите 209 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со директорот на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР), Јован Деспотовски, денеска одржа средба со ученици иноватори и ...
сите 7 | | | веќе видена

Над 30 милиони евра ќе чини централизираната набавка на реагенси за лабораториите на Јавните здравствени установи – покажува "техничкиот дијалог" кој го води ...
сите 17 | | | веќе видена

Американскиот магионичар Дејвид Коперфилд беше приморан на суд да открие еден од своите најпознати трикови, поради тужба што ја поднесе еден од учесниците во ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата во Извештајот за напредокот во спроведувањето на препораките од УНЕСКО целосно ја игнорираше препораката за мораториум на сите крајбрежни и урбани ...
сите 21 | | | веќе видена

Како доказ на тврдењата на Вашингтон дека сите нивни крстаречки ракети минатата сабота ги погодиле метите во Сирија и дека немало уништени, не се вистините. ...
сите 2 | | | веќе видена

next