Архива на вести за 11 Јануари 2017

ЗАБРАНИ ЗА ТЕШКИ ТОВАРНИ ВОЗИЛА : Забрана за сообраќај за тешки товарни возила има на патниoт правец: крак Маврово – Дебар, каде за останатите возила ...
сите 391 | | | веќе видена

Сакаше да ги воодушеви присутните, но жестоко се изрезили Актерката Кристина Милијан привлече многу погледи на премиерата на филмот „Live By Night“, која во ...
сите 8 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно во зимски услови по претежно влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Снег со слаб интензитет ...
сите 385 | | | веќе видена

Традиционално пред почетокот на големите натпреварувања… Специјализираниот ракометен сајт на англиски јазик „Хандбал-Планет“ ја објави својата прогноза околу ...
сите 32 | | | веќе видена

Забрани за сообраќај за тешки товарни возила има на патните правци крак Маврово – Дебар. Во клисурите и усеците можна е појава на помали одрони, особено на ...
сите 383 | | | веќе видена

Домот на Кристијано Роналдо е дело на неколку архитекти за истиот да биде уреден според неговиот вкус. Од теретана, возен парк па се до приватен авион…Сликите ...
сите 12 | | | веќе видена

Али Ахмети прави се за да ја увери јавноста, но пред се својата партија и следбениците од албанскиот блок, дека тој е клучниот фактор за формирање на новата ...
сите 116 | | | веќе видена