СкопјеИД

Грчки воени авиони утрово со дозвола на македонските власти за прв пат го прелетуваа македонското небо. Прелетите се за потребите на НАТО мисијата за заштита ...
сите 66 | | | веќе видена

Љубителите на кинематографијата сигурно се сеќаваат на Енди Мекдауел. Американската актерка ја стекна својата слава кон крајот на 80-тите и почетокот на ...
сите 18 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ е прв тенисер на АТП-листата, а на најновата листа и покрај поразот од Рафал Надал во финалето на Мастерсот во Рим, тој ја ...
сите 126 | | | веќе видена

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. ...
сите 44 | | | веќе видена

Мадридскиот весник „АС“ објаснува како трансфер на Антоан Гризман во ПСЖ може да влијае на преселба на Нејмар во Реал Мадрид. Гризман ќе си замине од Атлетико ...
сите 101 | | | веќе видена

Скопската зоолошка се збогати со два нови члена. Зебрите мажјаци се од Чешка и Словенија, нивните имиња се Јанош и Јашари. Зебрата Јанош има 18 месеци, додека ...
сите 17 | | | веќе видена

Стево Пендаровски, новиот претседател на Македонија, во разговор во емисијата „360 Степени“ на телевизија Алсат рече дека ќе живее во претседателската ...
сите 230 | | | веќе видена

Англискиот фудбал напиша историја синоќа откако лондонските гиганти Челси и Арсенал закажаа градска пресметка во финалето во Лига Европа во Баку на 29 мај, па ...
сите 10 | | | веќе видена

Коалициските партнери во Владата деновиве ќе имаат средба на која треба да договорат некои детали од реконструкцијата која ја најави премиерот, Зоран Заев, во ...
сите 78 | | | веќе видена

next