СкопјеИД

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и ...
сите 34 | | | веќе видена

Старите автобуси кои циркулираат повеќе од 30 години во Скопје спаѓаат меѓу најголемите загадувачи во градот. Со години граѓаните бараат нивна замена, додека ...
сите 34 | | | веќе видена

Корисниците на услугите на ЈП Водовод и канализација –Скопје и ЈП Комунална хигиена – Скопје кои имаат заостанат долг за потрошена вода и смет (тужен и ...
сите 68 | | | веќе видена

Американскиот производител на спортска опрема „Најк“ и компанијата„ ЕА Спортс“, која се занимава со правење компјутерски игри, кои се меѓу спонзорите на ...
сите 93 | | | веќе видена

LG го претстави својот прв хибриден паметен часовник – „LG Watch W7“. Уредот комбинира механизам на часовник со дигитална функционалност. Моделот работи со ...
сите 3 | | | веќе видена

next