СкопјеИД

Ник Џонас поставува високи стандарди за подароци, а тоа го потврдува и неговиот последен потфат. Тој на својата сопруга ѝ подарил нов Мерцедес, бидејќи на тој ...
сите 6 | | | веќе видена

Драги пријатели, Задоволство ни е да ја споделиме со Вас актуелната состојба околу концертот на Лозано во Скопје. Имено, како што и очекувавме, интересот е ...
сите 12 | | | веќе видена

Решението за одредување на мерка притвор за поранешниот директор на БЈБ, Митко Чавков, се базира на службена белешка од сознанија добиени од негов пријател. ...
сите 118 | | | веќе видена

Изминативе денови сведоци бевме на жестоки полемики околу менување на зборот „менструација“ во „фемструација“, како и негова транскрипција во „женструација“ на ...
| | веќе видена

Феминистките во Европа, обединети во силно женско лоби кое има исклучителна моќ во политичката и социјалната сфера, веројатно одат чекор предалеку! Според ...
сите 12 | | | веќе видена

Република Македонија стана Република Северна Македонија, во тек е преименување на институциите во државата, кај некои со додавката „северна“, а кај некои со ...
сите 14 | | | веќе видена

По објавување на информацијата дека највлијателните женските лоби здруженија од Европа се изборија за менување на зборот „менструација“ во „фемструација“ во ...
сите 15 | | | веќе видена

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, 8 Март, силното женско лоби извојува уште една победа: зборот „менструација“ ќе влезе во речникот како ...
сите 25 | | | веќе видена

next