СкопјеИД

Анимираната серија “Симпсонови” продолжи со низата бизарни прогнози на настаните. Откако успеаа да предвидат дека Трамп ќе стане претседател на Америка, ...
сите 4 | | | веќе видена

Реал Мадрид се соочува со невиден криза, па на последните четири натпревари освоија само еден бод, а тоа предизвика големи критики, па во зимскиот преоден рок ...
сите 46 | | | веќе видена

Студентскиот Паралемент на Факултетот за електротехника и информациски технологии при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ ВЕ ПОКАНУВА на бруцошка забава која ...
сите 3 | | | веќе видена

Грејната сезона за граѓаните кои се приклучени кон топлификациската мрежа, започна на 15-ти октомври и ќе трае до 15 април кога завршува сезоната, а греење ...
сите 30 | | | веќе видена

Градот Скопје ги известува граѓаните дека поради извршување на градежни работи во рамки на реконструкцијата на булеварот „Партизански одреди“ во Влае, како и ...
сите 48 | | | веќе видена

next