СкопјеИД

Meнаџерот на Манчестер Јунајтед, Пеп Гвардиола е убеден дека неговиот тим и наредната сезона ќе игра во Лигата на шампионите и покрај гласините дека УЕФА би ...
сите 47 | | | веќе видена

Најмалку 40 автобуси на ЈСП стојат без гуми на паркинзите на ЈСП. Не возат низ градот затоа што веќе 6 месеци немаат гуми. Тендерската документација која ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Лео Меси на фудбалскиот терен се снаоѓа како риба во вода, но истото не може да се каже и за црвениот тепих, а за тоа докажува снимката која настана во петокот ...
сите 3 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија денеска ја продолжува расправата по двата преостанати нацрт-амандмани за уставните измени, согласно Договорот од Преспа. ...
сите 77 | | | веќе видена

Присутните во преполната конференциска сала во хотелот „Александар палас“ имаа можност да ја проследат третата панел-дискусија под покровителство на ...
сите 4 | | | веќе видена

За жал, акните не се само тинејџерски проблем и можат да се појават на која било возраст. Можно е дури и целиот живот да се справувате со нив. Иако со возраста ...
сите 2 | | | веќе видена

Тоа што на големо се шпекулираше во текот на вчершаниот ден, доби официјална потврда точно на полноќ, откако првиот човек на КОНМЕБОЛ и дефинитивно соопшти ...
сите 111 | | | веќе видена

Осмата генерација на иконата: Светска премиера во Лос Анџелес Сензација во Лос Анџелес: Porsche 911 сега влегува во осмата генерација. Новиот 911 ја прослави ...
сите 13 | | | веќе видена

next