СкопјеИД

Поставени дигитални мерачи на брзина за поголема безбедност во сообраќајот. За да се зголеми безбедноста во сообраќајот и да се намали бројот на сообраќајни ...
сите 33 | | | веќе видена

Пенелопе Круз пленеше на доделувањето на Еми наградите кое се одржа во Лос Анџелес, Калифорнија. 4-годишната актерка се појави во фустан со пердуви од високата ...
сите 5 | | | веќе видена

Жителите на Општина Сарај вчера ја добија својата „Coca-Cola Активна зона“. Оваа зона е 13-та по ред и е дел од големиот проект на Пивара Скопје и на ...
сите 11 | | | веќе видена

Поради чистење и дезинфекција на левата комора во резервоарот Драчево, утре можно е да има намален притисок во населеното место Драчево во општина Кисела Вода. ...
сите 73 | | | веќе видена

Денешниот меч против Тотенхем ќе биде специјален за напаѓачот и капитен на Интер, Мауро Икарди. Аргентинецот веќе неколку сезони е меѓу најдобрите напаѓачи во ...
сите 71 | | | веќе видена

Кога SUV моделите се во прашање, купувачите најчесто имаат подвлечено црта под која не одат. Кога пак возилата на Kia се во прашање, таа често знае да биде ...
сите 28 | | | веќе видена

next