СкопјеИД

По повод оджувањето на Саемот на книга, во соработка со ЈСП, за полесен пристап на посетителите на Саемот на книга, и оваа година се воведуваат две нови линии, ...
сите 113 | | | веќе видена

Кошаркарот на НБА лигашот Бруклин, Дианџело Расел е уапсен рано утрово на аеродромот Ла Гварди. Полицијата во неговото шишенце со сок пронашла околу 50 грама ...
сите 8 | | | веќе видена

Кандидатите за претседател на државата, Стево Пендаровски и Гордана Силјаноска-Давкова до денеска на полноќ ќе имаат можност да се обраќаат кон гласачите. И ...
сите 270 | | | веќе видена

Од Владата апелираат граѓаните навреме да го планираат времето за движење во центарот на Скопје во тек на посетата на папата Франциск во вторник следната ...
сите 96 | | | веќе видена

Реал Мадрид се подготвува за пеколно лето на трансфер-пазарот. Јасно е дека на тимот му е потребна реконструкција по очајната сезона, па Зинедин Зидан ќе има ...
сите 44 | | | веќе видена

Напаѓачот на ПСЖ и прва ѕвезда на овој тим Килијан Мбапе во неделата против Монако одигра уште еден фантастичен натпревар во рамките од француското првенство. ...
сите 56 | | | веќе видена

next