СкопјеИД

Од Apple објавија дека некои „осмици“ имаат фабрички грешки кои што можат да предизвикаат проблеми во работата. Иако не станува збор за некаков голем проблем ...
сите 82 | | | веќе видена

Црвена Звезда со ремито во Салзбург прекина една лоша традиција и за првпат по пауза од 26 години се пласираше во групната фаза во Лигата на шампионите, успех ...
сите 88 | | | веќе видена

Малечкиот родстер од Јапонија ги освојува срцата близу 30 години. Mazda MX-5 влегува со неколку измени во новото моделско годиште. Првиот MX-5 се појави во ...
сите 19 | | | веќе видена

Ерос Рамацоти доаѓа во Македонија! Благодарение на Авалон Продукција, 54-годишниот италијански пејач ќе одржи свој концерт во Скопје на 30 септември следната ...
сите 31 | | | веќе видена

Фузија на добро вино, вкусна храна и одлична музика ќе бидат на менито на новото издание на фестивалот „ Вино Фест 2018“ , кој годинава ќе се одржува од 12-15 ...
сите 6 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ славеше во финалето на УС Опен, Србинот со 3-0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро за третиот трофеј во Флашинг Медоус. Извонредното лето ...
сите 60 | | | веќе видена

next