СкопјеИД

Од Општина Центар информираат дека периодов работат на зголемување на безбедноста и на подигање на свеста кај граѓаните и учесниците во сообраќајот. „Со ...
сите 53 | | | веќе видена

Поради дефект на два шибери Ф-100 мм и Ф-80 мм на ул „Христо Татарчев“, улица 19 бб во населба Припор, прекинато ќе биде водоснабдување за корисниците од прва ...
сите 82 | | | веќе видена

Walt Disney World е компанија позната по скапите тематски паркови со ликови од цртаните филмови, кои речиси 50 години забавуваат милиони посетители годишно. ...
сите 4 | | | веќе видена

Енрике Иглесијас ужива во друштвото на своите мали близначиња и додека гледа фудбал. Посветениот татко сподели фотографија од слаткиот момент со синчето ...
сите 3 | | | веќе видена

next