СкопјеИД

Новиот спортски модел премиерно е изложен на тековниот автомобилски саем во Њујорк, а од Audi објавија дека овој автомобил наскоро ќе биде достапен и на ...
сите 26 | | | веќе видена

Зинедин Зидан го напушта кормилото на Реал Мадрид, Французинот вестите ги соопшти на прес конференција која „Кралевите“ ја закажаа попладнево. Средбата со ...
сите 346 | | | веќе видена

Дали се сеќавате на маката која ја имавме како деца – каде и како да нацртаме вистински терен за фудбал? Во време кога трчањето по топката беше единствена ...
сите 6 | | | веќе видена

Од вчера, понеделник, 28 мај 2018 година, започна втората етапа за жителите на општина Карпош за аплицирање за субвенции за купување на нови велосипеди. По ...
сите 22 | | | веќе видена

Автомобилски ентузијаст и фудбалски фанатик во едно – жестока комбинација! Автомобилските ентузијасти ги сакаат своите автомобили на посебен и специфичен ...
сите 8 | | | веќе видена

next