СкопјеИД

Магичната фудбалска приказна на еден од најдобрите фудбалери на сите времиња од поранешните југословенски простори, Лука Модриќ, заокружена е синоќа со ...
сите 110 | | | веќе видена

Силен ветер со брзина од 95 километри на час дивее во Скопје, а сликата во главниот град се лисја по улиците, паднати дрвја и гранки. Едно дрво е паднато на ...
сите 10 | | | веќе видена

next