СкопјеИД

Трчањето во Скопје, станува секојдневие. Огромен број заинтересирани учесници добиваат можност да истрчаат десет километри за хумана цел. Секоја година сѐ ...
сите 18 | | | веќе видена

Авалон, со задоволство ви го најавува првото светско име за 2019-та година- суперквалитетниот TOM ODELL доаѓа во Скопје, на 13- ти февруари 2019 година во СРЦ ...
сите 43 | | | веќе видена

За највисоко ниво на безбедност и удобност: Развиени според стандардите за патнички автомобили За семејство и повеќе: ComboLifeсо седум седишта и со две ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека 8 септември – Денот на независноста е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија. ...
сите 128 | | | веќе видена

На луѓето родени во септември позната им е моќта на зборовите, тие се многу добри говорници и умеат тоа да го искористат. Нивниот шарм е неодолив и тие се ...
сите 2 | | | веќе видена

next