СкопјеИД

Во сабота во Скопје се одржува „Бела ноќ“, а за 14-тото издание на 29 локации ќе бидат организирани настани како кико на кров во ГТЦ, ролер диско во галеријата ...
сите 42 | | | веќе видена

Германскиот производител во Париз ја претстави спортската верзија на кросоверот „Q2“. Најмалиот спортски кросовер со четири прстени пристигнува со 2.0-литарски ...
сите 22 | | | веќе видена

Петкратниот освојувач на Златната топка, Кристијано Роналдо повторно побара од селекторот на Португалија да го изостави од списокот на репрезентацијата. Откако ...
сите 50 | | | веќе видена

Во јавноста се појави лажна фејсбук страна која веќе два дена ја манипулира јавноста во името на Скопје Сити Мол и го злоупотребува името на Скопје Сити Мол ...
сите 19 | | | веќе видена

next