СкопјеИД

Скопје постер фестивалот, манифестација која остана посветена на застапување на принципот за одбрана на квалитетниот – општествен и некомерцијален плакат, го ...
сите 3 | | | веќе видена

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека денес заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија ќе останат делови на ...
сите 55 | | | веќе видена

Скопје постер фестивалот го празнува отворањето на новата деката во својата историја. Фестивалот, настан за промоција на плакатот и дизајнот воопшто, ...
сите 9 | | | веќе видена

Едукативната програма за деца – “Интернетот не e само игра. Кликај безбедно…” на телекомуникациската компанија Вип продолжува и во учебната 2018/2019 година. ...
сите 44 | | | веќе видена

За прв пат оваа година се одржува официјалниот избор за Мажи на годината 2108 во организација на Friday.mk и Моментум. Настанот ќе се одржи во Тренд Гастро бар ...
сите 7 | | | веќе видена

После краткиот престој на клупата на Реал Мадрид, Јулиен Лопетеги не брза со пронаоѓањето нов ангажман. Лопетеги на „Сантијаго Бернабеу“ како тренер помина ...
сите 8 | | | веќе видена

Официјално започна со работа првата продавница на светски познатиот бренд Bürotime, кој е лидер во производството на канцелариски мебел во светот. Со повеќе од ...
сите 13 | | | веќе видена

Нова епизода од сапунската опера наречена „Нејмар се враќа во Барселона“, според емисијата „Ел Чирингито“, Бразилецот на пријатели и роднини им кажувал дека ...
сите 27 | | | веќе видена

‘Помина доста време од кога на Соултрекерите за прв пат им го претставивме Македонскиот пејач/гитарист Владимир Четкар. Овој дипломец на Беркли колеџот за ...
сите 4 | | | веќе видена

next