СкопјеИД

Се ближи крајот на летниот распуст, а тоа значи дека е време да се подготвите Вие и Вашите деца за перфектен старт на новата учебна година. Почнувајќи од 25.08 ...
сите 25 | | | веќе видена

Opel дава преглед на возбудливата иднина на брендот со нов концепт. Неговото име e Opel GT X Experimental – храбар, целосно електрично СУВ долго 4,06 метри со ...
сите 7 | | | веќе видена

Турската компанија „Лимак“ од денес, 22 август, ќе започне со градежни работи за изградба на подземната сообраќајница на местото на постојниот Јужен булевар. ...
сите 22 | | | веќе видена

Од утре во следните шест години, поради изградбата на подземната сообраќајница зад ТЦ „Рамстор“ и Стара железничка станица, односно под Јужен булевар, ...
сите 37 | | | веќе видена

Добро е познато како изгледа Хомер Симпсон, но неговото прикажување како вистинска личност е нешто што речиси секого ќе го вознемири. Имено, Хомер не се ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден Азар, Хари Кејн, Килијан Мбапе, Нејмар… Сѐ се тоа имиња со кои Реал се поврзуваше летово, но ништо од најавите. Кралскиот клуб остана без Кристијано ...
сите 91 | | | веќе видена

Шпанската кошаркарска легенда, Хуан Карлос Наваро, ја заврши својата играчка кариера и се приклучи на водството на Барселона, потврдија од каталонскиот клуб. ...
сите 9 | | | веќе видена

next