СкопјеИД

Темите на разговор помеѓу граѓаните се најчесто тесно поврзани со временските прилики или неприлики. Доказ за тоа се изминативе денови, кога главна тема на ...
сите 24 | | | веќе видена

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре (понеделник) без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од ул. „Тодор Александров“, ...
сите 13 | | | веќе видена

По двете успешно отворени школи за родителство во Скопје и Гостивар, денес и битолчани го добија своето Роса школо за родителство за едукација и обука на сите ...
сите 2 | | | веќе видена

На денешната седница, Владата на Република Македонија донесе одлука втори јануари да биде неработен ден за вработените во јавната администрација. Владата на ...
сите 132 | | | веќе видена

Екоактивистите – Движење за чист воздух и „Меѓаши“ изработија видео прилог под мотото „Ти имаш право на чист воздух, ќе преземеш ли нешто?“. Според извештајот ...
сите 41 | | | веќе видена

Крилото Гоце Георгиевски го очекува нов настап на еден голем ракометен собир со селекцијата на Македонија , а тоа е Светското првенство (СП) кое во 2019 ...
сите 5 | | | веќе видена

Во рамките на активностите за унапредување на соработката со своите партнери, Млекара АД Битола организираше наменска панел-дискусија со своите најголеми ...
сите 11 | | | веќе видена

next