СкопјеИД

Јапонскиот производител на саемот во Париз го претстави редизајнираното купе „RC“. „Lexus RC“ имаше премиера уште во 2013-та на автомобилскиот саем во Токио, ...
| | веќе видена

Американскиот производител на спортска опрема „Најк“ и компанијата„ ЕА Спортс“, која се занимава со правење компјутерски игри, кои се меѓу спонзорите на ...
сите 93 | | | веќе видена

LG го претстави својот прв хибриден паметен часовник – „LG Watch W7“. Уредот комбинира механизам на часовник со дигитална функционалност. Моделот работи со ...
сите 3 | | | веќе видена

Без струја утре во периодот од 08:30 до 11 часот ќе бидат жителите од улицата „Народен фронт“ и дел од улицата „Јуриј Гагарин“ во околината на Министерството ...
сите 50 | | | веќе видена

Во сабота во Скопје се одржува „Бела ноќ“, а за 14-тото издание на 29 локации ќе бидат организирани настани како кико на кров во ГТЦ, ролер диско во галеријата ...
сите 42 | | | веќе видена

Германскиот производител во Париз ја претстави спортската верзија на кросоверот „Q2“. Најмалиот спортски кросовер со четири прстени пристигнува со 2.0-литарски ...
сите 22 | | | веќе видена

next