СкопјеИД

И покрај убедливиот пораз од Тотенхем на Олд Трафорд со 3:0, Жозе Мурињо и понатаму ја има поддршката од управата на Манчестер Јунајтед. Јунајтед освои само ...
сите 92 | | | веќе видена

Португалскиот репрезентативец, Гонзало Гуедеш, се врати во Валенсија, откако клубот од „Месталја“, го откупи неговиот договор од ПСЖ. Талентираниот, 21-годишен ...
сите 36 | | | веќе видена

Кинески „Xiaomi“ вчера, на гламурозни настани кои во исто време се одвиваа во Париз, Џакарта и Хонг Конг, го претстави првиот паметен телефон од серијата ...
сите 25 | | | веќе видена

Прилеп по седми пат ќе биде домаќин на Меѓународниот џез фестивал, кој од четврток 30 август, до сабота 1 септември, ќе се одржи на летната сцена во центарот ...
сите 34 | | | веќе видена

Себастијан Фетел ја покажа моќта на Ферари на трката за Големата награда на Белгија и уште на самиот старт успеа да го добие она што вчера го загуби на ...
сите 56 | | | веќе видена

next