СкопјеИД

Малечкиот родстер од Јапонија ги освојува срцата близу 30 години. Mazda MX-5 влегува со неколку измени во новото моделско годиште. Првиот MX-5 се појави во ...
сите 19 | | | веќе видена

Ерос Рамацоти доаѓа во Македонија! Благодарение на Авалон Продукција, 54-годишниот италијански пејач ќе одржи свој концерт во Скопје на 30 септември следната ...
сите 31 | | | веќе видена

Фузија на добро вино, вкусна храна и одлична музика ќе бидат на менито на новото издание на фестивалот „ Вино Фест 2018“ , кој годинава ќе се одржува од 12-15 ...
сите 6 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ славеше во финалето на УС Опен, Србинот со 3-0 во сетови го победи Хуан Мартин Дел Потро за третиот трофеј во Флашинг Медоус. Извонредното лето ...
сите 60 | | | веќе видена

Трчањето во Скопје, станува секојдневие. Огромен број заинтересирани учесници добиваат можност да истрчаат десет километри за хумана цел. Секоја година сѐ ...
сите 18 | | | веќе видена

next