Архива на вести за 12 Јануари 2017

Откако студот и снегот го оковаа бајковотиот град, охриѓанецот Љупчо Стојкоски со смирена рака на риболовец, катаден, многу умешно прави подводни снимки кои ...
| | веќе видена

Седницата на централното претседателство на ДУИ околу дефинирање на точките за отпочнување на преговори за составување нова влада, според извори на Либертас од ...
сите 43 | | | веќе видена

Согласно членовите 63 и 89 од Уставот на Република Македонија, функцијата пратеник е неспоива со ниту една друга јавна функција или позиција. Бидејќи ...
сите 39 | | | веќе видена

Директорот на американската Национална разузнавачка служба, Џејмс Клапер го демантира новоизбраниот претседател Доналд Трамп дека службата доставила до ...
сите 3 | | | веќе видена

Младата Диана Михајловиќ привлече големо внимание со настапот на “Ѕвездите на Гранд“. Оваа девојка има мајка Русинка. Како што можеме да забележиме Диана од ...
сите 12 | | | веќе видена

Според него, во донесувањето на конечната одлука Ахмети ќе се води од разумот, а тој вели дека во овој момент за ДУИ е подобро да ја задржи актуелната владина ...
сите 33 | | | веќе видена

Актерката Оливија Мун ја воодушеви јавноста со промената на својот имиџ. Оливија Мун може да се пофали со убедливо најдобра трансформација меѓу познатите ...
сите 4 | | | веќе видена

Под влијание на нов влажен бран, од утре попладне во северозападните делови ќе има врнежи од снег, а на пониските места врнежи од дожд и снег, соопшти Управата ...
сите 257 | | | веќе видена

Времето утринава во Македонија ќе биде многу студено, а преку денот претежно сончево со пораст на дневните температури. Утринската температура ќе се движи од ...
сите 274 | | | веќе видена

Откако Катарина Грујиќ по Нова Година се пофали со скапиот прстен кој и го подари нејзиниот дечко Немања Буга, тогаш се зборуваше дека тоа е знак дека двајцата ...
сите 3 | | | веќе видена