Архива на вести за 12 Јануари 2017

Парапсихологот Мевлудин Дуванчиќ во емисијата на Огнен Амиџиќ откри дека 2017-та ќе биде фатална за многу бракови на естрадата. Оваа година ќе биде пресудна за ...
сите 8 | | | веќе видена

Катерина Грујиќ со фотографијата која ја објави на својот Инстаграм профил придизвика гласини дека омажила за Немања Бухa. Отакако Кача се пофали со скaпиот ...
| | веќе видена

Слепата пророчица Баба Ванѓа заради едно од нејзините предвидување дека „Барак Обама ќе биде последниот американски претседател” денес е главна тема во голем ...
сите 7 | | | веќе видена

Демократската унија за интеграција испрати демант за веста „Жешка седница на ЦП на ДУИ: Мнозинството контра Ахмети, Незири и Груби“ . Реакцијата на партијата ...
сите 56 | | | веќе видена

Познатиот македонски пејач Димитар Андоновски ситно брои до моментот кога ќе стане татко. Тој на својот Фејсбук профил објави фотографија како го бакнува ...
сите 10 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози наместа со остатоци од снег на коловозите. Забрана за движење на тешки товарни ...
сите 392 | | | веќе видена

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и малку потопло во текот на денот со умерен ветер од јужен правец. Попладне на ...
сите 387 | | | веќе видена