Телеграф

Запрашан дали има какви било предлози за името Нимиц вели не, нагласувајќи дека не дал никакви предлози Решавањето на спорот за името е високо на агендата на ...
сите 24 | | | веќе видена

Членот 23 став 6 е прекршен со тоа што претседателот на ОО СДСМ Штип, Милошев не е вработен во министерството за здравство на денот на назначување, туку во ...
сите 6 | | | веќе видена

Погледнете ја оваа магија Не за џабе се вели дека најголемите мајстори во кошарката се наоѓаат на малите терени. Во летните месеци актуелни се „три на три“ ...
сите 2 | | | веќе видена

Писмената декларација за заштита на угледот на македонската дипломатија е потпишана и од многу други пратеници од вкупно 22 држави што укажува на големата ...
сите 3 | | | веќе видена

Се гледа дека бракот и годи Лео Меси во моментов ужива со неговата сопруга Антонела на медениот месец на Карибите. Лео и Антонела наводно не се одвојуваат еден ...
сите 18 | | | веќе видена

Попис на население и домување се врши на секои десет години,велат од Евростат Република Македонија веќе пет години доцни со спроведување на попис, а тој не е ...
сите 8 | | | веќе видена

Полицијата не може да ги контролира демонстрантите во градот Сопругата на американскиот претседател не може да го напушти хотелот во Хамбург.Меланија го ...
сите 37 | | | веќе видена

Како што соопшти денеска МВР, телото вчера во 13:20 часот го пронашол Ф.И. (28) од Куманово во својата куќа. Тој бил момче на починатата девојка Дваесет и ...
сите 38 | | | веќе видена

Барањето на Специјалното јавно обвинителство да му се одреди мерка притвор на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Судот го оцени како ...
сите 120 | | | веќе видена

Како што најави еврокомесарот Јоханес Хан за време на вчерашната посета на Скопје, Прибе доаѓа во Македонија со тим експерти со цел да помогне во ...
сите 66 | | | веќе видена

Реткост е на нашата книжевна сцена да се појави промовирање на книги, со разголена девојка. Сепак, овој потег на авторот наиде на бројни позитивни реакции на ...
сите 3 | | | веќе видена

Груевски истакна дека единствена цел во разговорите и неговата посета на Брисел е да се најде начин да и се помогне на Македонија да го забрза својот од кон ...
сите 105 | | | веќе видена

next