Телеграф

Докторите морале да и остстранат 36 сантиметри од средниот дел на ногата, а долниот дел од нејзината нога го зашиле за здравиот горен дел од ногата, но наопаку, тоа воопшто не изгледа пријатно за гледање, но бил едниствениот начин така што зголобот од левата нога сега ја има функцијата на колено Џилијан Вилијамс
сите 3 | | | веќе видена

Ја гледаш дека турка кон 80-ката и тешко е да се голтне тоа. Со толпата која ја прифаќа дебелината и ставот „сакај ме каква што сум“, дефинитивно можам да замислам женски кои ја гледаат Ријана со силен цитат како „Не ми е гајле, едноставно обожувам пица“, напиша блогерот Крис „Дали Ријана ќе направи дебелината да биде новиот жежок тренд“ е насловот на текстот, полн со критичка содржина за популарната пејачка, зад кој се потпишува Крис Спањуоло. Лавината од негативни зборови кон Ријана се однесуваат за нејзиниот изглед кој ги изненади сите, таа изгледа многу дебело. Па по фактот дека таа е модна икона чиј стил го следат многу жени и девоки , момчето стравува дека летово голем процент од жените гордо ќе се здебелат. Откако се осуди да напише погрдни зборови тој не размисли дека фановите на пејачката жив ќе го изедат. Па веднаш го избриша! Фотографии од вечерно излегување на Ријана го поттикнале Крис да го напише текстот. Rihanna out in Los Angeles. pic.twitter.com/YoxjrkMnfg — Rihanna Direct
сите 17 | | | веќе видена

Напаѓачот стоел кај скалите од министерството и го чекал Тодоров. Кога пристигнал автомобилот и кога Тодоров се упатил накај влезот во зградата, кон него тргнал напаѓачот. Тој извадил пиштол, го насочил кон главата на Тодоров и истрелал. За среќа, поранешниот министер инстинктивно реагирал и се поместил Ништо не навестуваше дека планирал такво нешто. Не знам од каде нашол пиштол. Револт во семејството постои но, никој не помислил на вакво нешто. Не очекував дека ќе се случи ова. Убиството не е решение, рекла во изјава за порталот „Нова“ , Жаклина Димовска, мајката на малата Тамара која почина чекајќи пари од државата за да замине на лекување во странство . Мајката, во изјава за порталот, потврдила дека уапсениот Љупчо Стојановски, дедото на Тамара, е човекот кој денеска пукаше кон поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров. Таа воедно не ја оправдала постапката на дедото. - Ова е шок за мене, го осудувам насилството, иако ми е татко. Цел живот се борев за правда и еве што се случи. Во моето семејство ...
сите 82 | | | веќе видена

Никола Димитров од 2014 до 2017 година е истакнат член на Хашкиот институт за глобална правда, Хаг, Холандија, од 2011 година до денес е член на Постојаниот суд за арбитража, Хаг, Кралство Холандија Во Министерството за надворешни работи денеска беше остварена средба помеѓу новиот министер за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, и досегашниот Никола Попоски , и притоа, согласно вообичаената практика, беше извршено примопредавање на должноста министер за надворешни работи, информираат од МНР. Димитров на новата функција доаѓа од позицијата надворешен експерт при Меѓународниот центар за правна соработка, Хаг, Кралство Холандија. Од 2014 до 2017 година е истакнат член на Хашкиот институт за глобална правда, Хаг, Холандија, од 2011 година до денес е член на Постојаниот суд за арбитража, Хаг, Кралство Холандија, од 2009 до 2014 година е вонреден и ополномоштен амбасадор на Република Македонија во Хаг, Кралство Холандија, и постојан претставник на Република Македонија при Организацијата за ...
сите 111 | | | веќе видена

Сообраќајната незгода се случи на 29 март лани околу 10 часот. Во неа загина возачот на такси С.А.(45) од Велес, кој удри во камион „мерцедес“ со велешки регистарски ознаки, управуван од С.А. (24) од селото Бузалково Возачот на камионот не е виновен за сообраќајката што се случи лани во март во Велес и во која загина такси-возач. Велешкото Јавно обвинителство, разгледувајќи ги сите материјали за оваа сообраќајна несреќа, донело одлука да нема кривична постапка. Сообраќајката се случи пред бензинската „Црна Река“ на крстосницата од ул. „АСНОМ“ и ул. „Андон Шурков“. „По извршена обдукција на телото на починатиот, вештачење на трагите подигнати при вршењето на увидот и сообраќајно вештачење, констатирано е дека вината за настанатата сообраќајна незгода е на страната на починатиот, поради што предметот е завршен со одлука дека нема да се води кривична постапка“, велат од ОЈО Велес. Сообраќајната незгода се случи на 29 март лани околу 10 часот. Во неа загина возачот на такси С.А.(45) од Велес, кој удри во камион ...
сите 19 | | | веќе видена

Нападот се случил кога Тодоров излегол од автомобилот пред влезот на Министерството. Напаѓачот го чекал на самиот влез од зградата и извадил пиштол додека Тодоров се качувал по скалите Шеесетгодишниот Љупчо Стојановски од селото Долно Каласлари со болничко возило беше спроведен во полициска станица по нападот што попладнево го изврши врз поранешниот министер за здравство Никола Тодоров. Нападот врз Тодоров се случи пред Министерството за здравство каде што тој требаше да му ја предаде министерската функција на Арбен Таравари. Како што дознаваме, нападот се случил кога Тодоров излегол од автомобилот пред влезот на Министерството. Напаѓачот го чекал на самиот влез од зградата и извадил пиштол додека Тодоров се качувал по скалите. Обезбедувањето на Тодоров забележало дека напаѓачот го вперил оружјето кон ексминистерот и веднаш интервенирало. Во тој момент, напаѓачот, кој бил на мало растојание од Тодоров, испукал два куршума кон него. Во нападот нема повредени. Напад врз Никола Тодоров
сите 453 | | | веќе видена

Повеќе домашни медиуми објавија дека напаѓачот е дедо на деветгодишната Тамара Димовска, која почина во 2015 година чекајќи Фондот за здравствено осигурување да одобри средства за лекување во странство Шеесетгодишниот Љупчо Стојановски од село Долно Каласлари, Велешко, е уапсен за вооружениот напад врз поранешниот министер за здравство Никола Тодоров што се случи попладнево. Како што дознаваме, тој го чекал Тодоров пред влезот на Министерството и пукал кон него од многу мало растојание. ВИДЕО ОД АПСЕЊЕТО: Напаѓачот на Тодоров е средовечен маж, увидот пред Министерството е во тек (ВИДЕО) Нападот врз Тодоров се случи попладнево пред Министерството за здравство каде што тој требаше да му ја предаде министерската функција на Арбен Таравари. Како што дознаваме, нападот се случил кога Тодоров излегол од автомобилот пред влезот на Министерството. Напаѓачот го чекал на самиот влез на зградата и извадил пиштол додека Тодоров се качувал по скалите. Обезбедувањето на Тодоров забележало дека напаѓачот го вперил оружјето ...
сите 180 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија дуелите против Турција и Шпанија ќе ги дочека од нова позиција Фудбалската репрезентација на Македонија забележа пад од три места на најновата листа на ФИФА. При најновото рангирање се наоѓа на 136. место со 218 поени, а тоа значи губење на неколку позиции. Сепак, ова не мора да значи ништо и се очекува со добри игри против Турција и Шпанија да се дојде до нови бодови. Турција в понеделник во Скопје доаѓа со пласман на 25. позиција со 844 бода
сите 45 | | | веќе видена

Во полиција е приведен 60-годишен маж, осомничен дека пукал кон Тодоров Министерството за внатрешни работи потврди дека денеска напладне пред Министерството за здравство лицето Љ.С.
сите 207 | | | веќе видена

Цените на влезниците за партер ќе чинат 1.990 денари, а за фан-пит 3.000 денари, од кои во продажба ќе бидат само 1.000 билети. Силвер ситс ќе бидат по цена од 2.990 денари, а голден ситс 3.500 денари Влезниците за концерт на Стинг во Скопје, кој е закажан за 15 октомври во арената „Борис Трајковски“, ќе бидат пуштени во продажба од утре (2 јуни) во 9 часот наутро, преку продажната мрежа „Купи карти за сѐ“ и „Југотон“. Како што соопшти „Авалон продукција“, концертот на Стинг во Скопје носи префикс на ексклузивен не само поради фактот што Стинг е првиот од А-листата на артисти од светската музичка индустрија кој доаѓа во Скопје, туку и поради тоа што концертот се одржува во сала со капацитет два до три пати помал од останатите сали низ Европа и светот каде што тој настапува. Цените на влезниците за партер ќе чинат 1.990 денари, а за фан-пит 3.000 денари, од кои во продажба ќе бидат само 1.000 билети. Силвер ситс ќе бидат по цена од 2.990 денари, а голден ситс 3.500 денари. Ќе може да се купи и ВИП-пакет кој ...
сите 53 | | | веќе видена

Очигледно познатиот фудбалер знае како да ја израдува својата сопруга Очигледно фудбалерот Душко Тошиќ најде одлично решение како да ја израдува својата сопруга Јелена Карлеуша по шпекулациите дека ја изневерувал наводно со позната манекенка од Струмица . Имено, Карлеуша пред неколку дена отпатувала во Истанбул , а таму ја чекал подарок од нејзиниот сопруг, вреден 25.000 евра. Станува збор за најновиот модел на часовник од марката „ Ролекс “. Познатата пејачка веднаш се пофали на социјалните мрежи и покажа како и стои на нејзината рака. Thank you baby❤️✌
сите 38 | | | веќе видена

Фудбалерите што ќе бидат дел од квалификациски циклус ќе имаат собир Селекторот на репрезентацијата на Македонија до 21 година, Благоја Милевски, денеска ги собира фудбалерите што ќе бидат дел од националниот тим во следниот квалификациски циклус. Момците на кои се смета во следниот период ќе имаат можност да ги покажат квалитетите и да потврдат дека ќе можат да го повторат успехот што го постигнаа играчите што веќе се пласираа на Европското првенство во Полска. Составот нема да биде комплетен бидејќи има и повредени играчи, но дефинитивно Милевски ќе има на располагање одлични фудбалери меѓу кои и неколку што настапуваат надвор од Македонија. Овие играчи ќе ги има на тренинг до недела кога ќе биде одигран тренинг-натпревар, така што ќе може на дело да се увери во квалитетите на сите играчи. СОСТАВ ЗА МЛАДИНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ГОЛМАНИ: Филип Илиќ (Гандзасар, Ерменија), Боби Целески (Македонија Ѓ.П.). ОДБРАНА: Давид Атанасковски (Академија Пандев), Нехар Садики (Работнички), Костадин Чешмеџиев (Македонија ...
сите 55 | | | веќе видена

Автомобили и автобуси се пропуштаат само повремено Граничните премини кон Грција од денеска ќе функционираат отежнато поради 24-часовниот штрајк на грчката царина . На граничните премини Дојран и Ники ќе се пропуштаат само пешаци, додека на граничниот премин Евзони товарниот сообраќај ќе биде во целосен прекин, а повремено ќе се пуштаат автомобили и автобуси. Како што информира АМСМ, од вчера во 21 часот на граничниот премин Стар Дојран грчката царина не пропушта патнички и товарни возила, односно се пропуштаат само пешаци . На граничниот премин Богородица од ноќеска на полноќ товарниот сообраќај при влез и излез во Грција е во целосен прекин, додека автобускиот и патничкиот сообраќај функционира со повремени прекини
сите 116 | | | веќе видена

Моли е најпозната по улогата во Бонд филмот каде партнер и беше Шон Конери Првата Бонд девојка преубавата актерка Моли Питерс почина вчера на 76 години, а причината за смртта сè уште не е позната. Британската актерка е позната по улогата на медицинската сестра Патриша Фиринг во филмот „Операција Гром“ од 1965 година. Моли е најпозната по улогата во Бонд филмот каде партнер и беше Шон Конери. -Тажни сме што слушаме дека Моли Питер починала. Нашите мисли се со нејзиното семејство, е објавено на официјалната страна на Џејмс Бонд. We are sad to hear that Molly Peters has passed away at the age of 75. Our thoughts are with her family. pic.twitter.com/6k3Ifs2gpY — James Bond
сите 12 | | | веќе видена

Старо-новите фудбалски шампиони денеска се израдуваа на новата титула Фудбалерите на Вардар денеска славеа во Ѓорче Петров откако го добија трофејот за новата титула. Тие ја добија наградата за сработеното на теренот во Ѓорче поради тоа што Телеком арената е затворена за натпревари поради подготовката на истата за Супер купот во август. Моментот кога до добија пехарот ќе можете да го погледнете во видеото така што со ова беше финиширана уште една сезона за старо-новиот првак на Македонија. Инаку, ова е десетта круна за „црвено-црните“, а трета во серија така што остануваат на тронот. ФК Вардар - ФК Силекс, 36 коло прва МФЛ, пехарот за изминатата сезона во витрините на вардарци
сите 7 | | | веќе видена

„Црвено-црните“ ја одбранија титулта во фудбалскиот шампионат, а денеска ја добија наградата за освоеното прво место Фудбалерите на Вардар ја завршија сезоната со реми против Силекс, но уште претходно беше познато кој тим ќе дојде до титулата, па немаше многу притисок во однос на тоа дали ќе биде добиен овој натпревар. Вардарци денеска го очекуваа пехарот за новата титула така што тие и следната сезона ќе бидат дел од квалификациите за Лигата на шампионите. Покрај Вардар место во Европските купови има и за освојувачот на Купот на Македонија, Пелистер како и за Шкендија и за Работнички кои беа веднаш зад лидерот. Овие три екипи ќе се најдат во квалификациите за Лигата на Европа. ФК Вардар - ФК Силекс, 36 коло прва МФЛ, пехарот за изминатата сезона во витрините на вардарци (ФОТО) Првата лига ја напуштаат екипите на Брегалница и на Македонија Ѓорче Петров, додека Шкупи на 4 и на 7 јуни ќе игра бараж за опстанок против екипата на Новаци. ПРВА ФУДБАЛСКА ЛИГА НА МАКЕДОНИЈА РЕЗУЛТАТИ ОД 36. КОЛО БРЕГАЛНИЦА - ...
сите 26 | | | веќе видена

Од 00:00 часот на полноќ во генерален штрајк што ќе трае 24 часа стапуваат грчките царински служби на граничен премин Евзони поради што, во тој период, товарниот сообраќај при влез и излез во Грција ќе биде во целосен прекин, додека автобускиот и патничкиот сообраќај ќе функционира со повремени прекини Доколку планирате да одите во Грција направете го тоа порано, бидејќи поради 24-часовен штрајк на грчката царина, од 21 часот вечерва граничниот премин Стар Дојран нема да пропушта патнички и товарни возила. Можност за премин ќе имаат само пешаци, соопшти АМСМ. Од 00:00 часот на полноќ, пак, во генерален штрајк што ќе трае 24 часа стапуваат и грчките царински служби на граничен премин Евзони поради што, во тој период, товарниот сообраќај при влез и излез во Грција ќе биде во целосен прекин, додека автобускиот и патничкиот сообраќај ќе функционира со повремени прекини
сите 79 | | | веќе видена

Неофицијално, Чапароски бил пријавен од граѓанин на кој му побарал мито од 1.000 евра за лекување дете во странство Основното јавно обвинителство – Скопје побара 30-дневен притвор за директорот на Клиниката за неврохирургија, Александар Чапароски
сите 77 | | | веќе видена

Дваесет и шестгодишно момче било пронајдено мртво, со прострелна рана, утрово во Канатларци Со прострелна рана во грбот утрово во автомобил е пронајдено мртво 26-годишно момче. Како што соопшти МВР, изутринава во 6 часот во селото Канатларци, Прилепско, од страна на жител од селото, во возило марка „фолксваген пасат“ е пронајден мртов Е.И.
сите 48 | | | веќе видена

За разлика од поголемиот број држави во Европа, Чешка остана толерантна кон пушењето сè досега, а сопствениците на угостителските објекти одлучуваа дали ќе дозволат или не Чешка воведе забрана за пушење во баровите, рестораните и во кафулињата, со што престанува да биде едно од последните места за пушачите во Европа. Забраната се однесува на внатрешноста на баровите и на рестораните, како и на јавните места, како кината. Забраната е одобрена од парламентот по долгогодишната дебата, а ја потпиша претседателот на Чешка, Милош Земан, кој и самиот е пушач. За разлика од поголемиот број држави во Европа, Чешка остана толерантна кон пушењето сè досега, а сопствениците на угостителските објекти одлучуваа дали ќе дозволат или не . Од денеска, за кршење на забраната за пушење предвидена е казна од 5.000 чешки круни
сите 15 | | | веќе видена

next