Телеграф

Свет http://telegraf.mk/aktuelno/svet/ns-newsarticle-posledniot-zdiv-na-matadorot-napravi-kobna-greska-i-bikot-mu-gi-zabi-rogovite-v-gradi-fotovideo.nspx Sun, 18 Jun 2017 15:55:00 +0200 Познат шпански матадор го загуби животот откако во арена во југо-западна Франција беше повреден од бик кој роговите ги забил во неговите гради, пренесуваат светските медиуми. Матадорот Иван Фандињо (36) бил итно пренесен во болница, но тој им подлегнал на повредите, јави „Ројтерс“. Познатиот матадор направил мала, но кобна грешка односно се сопнал од својот плашт и за момент загубил рамнотежа, по што уследил смртоносниот напад од бикот кој со роговите му го пробол белодробното крило. Во продолжение, погледнете дел од борбите на славниот матадор... http://telegraf.mk/articleImage.img/2017/06/18/matador_kaver.jpg?width=200 Познат шпански матадор го загуби животот откако во арена во југо-западна Франција беше повреден од бик кој роговите ги забил во неговите гради, пренесуваат светските медиуми. Матадорот Иван Фандињо
сите 8 | | | веќе видена

Од сметката која ја платил на крајот на вечерта ќе добиете вртоглавица Лионел Меси, Луис Суарез и Цеск Фабрегас, со нивните поубави половини и со најблиските пријатели, неодамна беа гости во ресторан на Ибица, каде што направиле висока сметка, за која деновиве странските медиуми не престануваат со пишување. Сметката е огромна, се разбира, од гледна точка на „обичните смртници“, но за стандардите на „ѕвездените“ фудбалери на Барселона, тоа е обична ситница. Messi, Suárez and Fabregas with their partners having dinner.. pic.twitter.com/U9oaXdVuiP — Leo Messi (@messi10stats) June 17, 2017 Таа вечер познатата дружина потрошила вртоглави 37.330 евра само на храна и пијалак! На социјалните мрежи се појави долгата сметка која на крајот на вечерта келнерите му ја предале на Меси и неговото друштво, а на која јасно може да се прочита што тие нарачале. Messi's restaurant bill in Ibiza. €37330
сите 55 | | | веќе видена

Принцезата уште еднаш покажа дека важен е вкусот, а не сумата Секој пат кога списанијата ќе објават нови фотографии од Кејт Мидлтон, нејзиниот избор на гардероба им дава свежи идеи и инспирација на девојките кои сакаат да бидат во тренд. Ова се однесува на облеката која војвотката од Кембриџ ја носи на свечените настани, но и на гардеробата која ја користи во секојдневието. Така, неодамна, принцезата беше забележана во една симпатична комбинација од која модните списанија особено издвоија еден детаљ. Станува збор за патиките „супрега коту класк“ во бела верзија. Кејт е позната по тоа што не сака премногу екстравагантна и скапа облека и секогаш на прво место ја става практичноста на она што го носи на себе, па оттаму изборот на овие патики воопшто не изненадува. The Duchess of Cambridge, Kate Middleton, with Heads Together runners ahead of the London Marathon, wearing her Superga classics. #SupergaUK pic.twitter.com/gZC61QT5Mb — Superga UK
сите 17 | | | веќе видена

Во тек се консултации и внатрепартиски дијалог за промени и корекција на сè она што е наша слабост и грешки, креирање и на нови политики во различни области каде недостасуваа или беа застарени или запоставени, рече Груевски Корекција на тоа што било погрешно или што било слабост, ќе се врши во следниот период во ВМРО-ДПМНЕ, при што ќе се оди на кадровски измени во повеќето ешалони на партијата . Овие измени ги најави претседателот на партијата, Никола Груевски, во вчерашното обраќање на прославата што се одржа во Скопје по повод 27 години од формирањето на ВМРО-ДПМНЕ. Груевски рече дека веќе засилено се работи на внатрепартиските промени, кои би воделе кон корекција на грешките и слабостите направени во изминатиот период. - Ние не седиме со скрстени раце. ВМРО-ДПМНЕ е во фаза на внатрешно реструктуирање, и пред кадровско освежување. Партијата ги прави последните подготовки за новиот начин на дејствување во новосоздадената ситуација. Во тек се консултации и внатрепартиски дијалог за промени и корекција на сè ...
сите 41 | | | веќе видена

Според информациите на полицијата, Е.А.(26) од Тетово од засега неутврдени причини изгубил контрола над мотоциклот што го управувал и удрил во заштитната метална ограда Дваесет и шестгодишен мотоциклист загина во сообраќајна несреќа што се случила вчеравечер околу 19 часот на булеварот „Маршал Тито“, во близина на железничкиот надвозник на излез од Тетово. Според информациите на полицијата, Е.А.
сите 19 | | | веќе видена

На оние на кои им е потребно поделено ВМРО-ДПМНЕ, да им порачам дека ќе одолееме на овие притисоци. Нашата битка не престанува овде, таа допрва почнува, истакна Никола Груевски на прославата по повод 27 години од основањето на партијата Остануваме заедно како еден, ние сме ВМРО-ДПМНЕ, не заборавајте на нашите предци. Ќе дојде брзо денот кога ВМРО-ДПМНЕ ќе ја води земјата, кога народот ќе каже дека единствената опција е ВМРО , рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на обраќањето по повод 27. роденден на партијата. Прославата се одржа на платото кај Музејот на ВМРО-ДПМНЕ и Македонскиот народен театар. Присуствуваше раководството на партијата, а имаше и голем број гости, како и членови на партијата кои беа на функции во државните и во јавните институции во државата . Груевски во својот говор категорично порача дека допрва следува битката на неговата партија да се врати на власт, за, како што рече, државата да биде во вистински раце. Тој нагласи дека нема да се остварат нечии намери за разнебитување ...
сите 170 | | | веќе видена

Познатиот шоумен ги изненади своите обожаватели Ако некој може да се пофали дека ја преполовил својата тежина , дефинитивно тоа е познатиот шоумен Бојан Јовановски или на јавноста познат како Боки 13 . Доказ за тоа се и неговите фотографии кој тој постојано ги објавува на социјалните мрежи. Последната негова објавена фотка на Инстаграм тоа најдобро го покажува. Боки е облечен во црно палто и куси панталони , каде во преден план се неговите преслаби нозе . Погледнете: Fantastic fashion show, congratulations @versace_official P.s jas gledam vo @donatella_versace a drugite vo mene
сите 10 | | | веќе видена

Оваа фотографија дефинитивно ќе ви го шекне умот Пејачката Џенифер Лопез (47) знае да привлече внимание , а кога на својот профил на Инстаграм објави селфи од тоалетот , се случи вистински хаос на интернет. Секогаш кога Џенифер ќе објави некоја разголена фотографија , нејзините фанови полудуваат. Така беше и овој пат, атрактивната пејачка објави селфи-фотографија на која позира без гаќички и градник. За кратко време оваа секси-фотка на Џеј Ло доби илјадници лајкови. When you find yourself in the prettiest bathroom ever... #vacationvibes #bathroomselfie A post shared by Jennifer Lopez
сите 14 | | | веќе видена

Младите фудбалери од 20:45 часот го играат првиот меч на шампионатот во Полска, а противник е селекцијата на Шпанија Со натпреварите меѓу Шведска - Англија (0:0) и Полска - Словачка
сите 44 | | | веќе видена

Со ваков поглед, сигурно убаво си поминуваат и тие во нејзина близина Британската моделка Емили Ратајковски е на викенд на некоја егзотична плажа. Дека убаво си поминува, се гледа од нејзиниот профил на Инстаграм . Емили денеска објави фотографии во минијатурен костим за капење, особено долниот дел. Гледајќи ја, сигурно убаво си поминуваат и тие во нејзина близина. Погледнете ја Емили: Weekend! A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on Jun 17, 2017 at 3:07am PDT
сите 2 | | | веќе видена

Полицаецот бил удрен со камен во главата за време на интервенција во која биле вклучени повеќе полициски службеници. Набргу после нападот бил пренесен во болница Без свест останал велешки полицаец за време на поголемо нарушување на јавниот ред и мир во градот. Полицаецот бил удрен со камен во главата за време на интервенција во која биле вклучени повеќе полициски службеници. Набргу после нападот бил пренесен во болница, каде е задржан на лекување . МВР соопшти дека полицискиот службеник забележал како непознатото лице се обидувало со каменот да удри друг полициски службеник. Со цел да го спречи во намерата, полицискиот службеник го фатил за двете раце, но тоа успеало да се оттргне и со каменот го удрило него во пределот на главата . По преземените мерки и активности утврден бил идентитетот на лицето. Се работи за Б.З.
сите 22 | | | веќе видена

Не се памети дека Владо имал вакво тоблероне од стомачните или како што се вели можеш кашкавал да изрендаш на неговите стомачни Еден од најомилените пејачи во регионот, познатиот „женкар“ и шармер со стил, човекот по кој жените од различни возрасти врескаат, Владо Георгиев, објави нова фотографија на Инстаграм. Експертот за балади очигледно периодов сериозно работел на своето тело, па така има со што да се пофали. Не се памети дека Владо имал вакво тоблероне од стомачните или како што се вели можеш кашкавал да изрендаш на неговите стомачни. Што велите вие за оваа фотографија? Tropski bar,stereoid mi daj!!! A post shared by Igor Lazić- Niggor-official
сите 3 | | | веќе видена

Тие сметаат дека Меј, која седум години беше министер за внатрешни работи, е одговорна за трагедијата која се случи со пожарот на кулата во Лондон во која загинаа најмалку 30 лица Огромен број на демонстранти ноќеска се собраа пред кулата Гренфел во која изби пожар во Лондон. Тие со запалки стоеа пред изгорената и опустошена зграда со цел да им одадат почит на жртвите во несреќата. Дошло и до тепачка со полицијата која се обидуваше да ги спречи да влезат во општината. Vigil
сите 54 | | | веќе видена

Не за бадијала на социјалните мрежи ја следат илјадници луѓе од земјава и светот Факт е дека во Струмица живеат едни од најубавите девојки во Македонија . Тоа досега се покажало и докажало многу пати. Но, вистински доказ за тоа е модната блогерка Љупка Митрова од Струмица , која со својот изглед нема да ве остави рамнодушни. Не за бадијала, на социјалните мрежи ја следат илјадници фанови од земјава и светот. Таа постојано на својот профил на Инстаграм објавува фотографии , а нејзината последна фотка дефинитивно ќе ја погледнете повеќе пати... Coming soon @dukidaso
сите 3 | | | веќе видена

Заслужена победа за македонската репрезентацијата во првиот меч од Европската лига Македонија почна со максимални 3:0 во Европската лига откако денеска против Азербејџан во првото коло имаше комплетна контрола на играта и одлична игра на теренот. Предводени од капитенот Никола Ѓорѓиев одбојкарите знаеја што сакаат така што успешно тргнаа во уште еден поход за фајнл-фор во натпреварувањето. Во трите сета беше со резултатска неизвесност до првиот технички тајм-аут односно до моментот кога еден тим не освои осум поени. После ова беше полесно и Македонија имаше контрола на резултатот и постојано го зголемуваше водството. Првиот сет беше добиен со 25:19, а истиот резултат остана запишан на семафорот и после вториот сет така што во третиот требаше само формално да се доработи задачата и да биде добиен овој натпревар. Во третиот сет резултатот беше 25:20, но и тоа беше сосема доволно за триумф и одличен старт на натпреварувањето во кое утре ќе биде одигран меч со Албанија, а задутре против Шведска. Албанците ...
сите 78 | | | веќе видена

Веднаш ќе ви биде јасно зошто ја криела Убавата руска манекенка, Ирина Шајк, често позира без облека, но најновата фотографија која ја постави на својот Инстаграм профил, привлече огромно внимание поради тоа што иако е направена пред некое време, досега сè уште никаде не била објавена. Ирина, која има 8,6 милиони следбеници на Инстаграм, позира во топлес издание, а обожавателите останаа без зборови. Кога настанала оваа слика засега не е познато, но важно е тоа дека како и секогаш, манекенката изгледа фантастично. A post shared by irinashayk
сите 16 | | | веќе видена

Познатата водителка објави фотка од која застанува здивот Дефинитивно со последната објавена фотографија на познатата водителка Марјана Станојковска , може да заклучиме дека не чека жешко лето. Досега бевме навикнати од атрактивната водителка да гледаме фотки на кои во преден план е добро познатото деколте , меѓутоа, овој пат Марјана очигледно сака да ни порача дека и нејзиниот задник и тоа како заслужува почит и внимание. Зошто велиме така? Погледнете, земете здив и издржете колку што можете... ❤️
сите 9 | | | веќе видена

„Гардијан“ пренесе дека тројца полицајци го совладале мажот, при што се чул извик „Има нож, има нож“. Потоа го уапсиле Лондонската полиција уапси човек со нож блиску долниот дом на Парламентот на Велика Британија . Во тек на апсењето нема повредени лица. Претходно, медиумите објавија дека вооружени лондонски полицајци реагирале на истрел што се чул пред британскиот Парламент. Инцидентот се случил во 11:10 часот по локално време, по што Парламентот веднаш е затворен. „Гардијан“ пренесе дека тројца полицајци го совладале мажот, при што се чул извик „Има нож, има нож“. Потоа го уапсиле. Медиумите го опишаа како човек со брада, облечен во црни панталони и во сив дуксер, и дека не се верува дека инцидентот е поврзан со тероризам. Man arrested outside Houses of Parliament. Pavement cleared, lots of police. Traffic still passing pic.twitter.com/7tcfZeLPaG — Michael Crick
сите 6 | | | веќе видена

Приказната завршила откако во одморалиште во Фусини принцот направил голема сметка која менаџерот ја проследил до амбасадите на Македонија и на Црна Гора. Стигнал одговор „не ни испраќајте сметки, немаме принц и сигурно не го делиме со Црна Гора“ Италијанската полиција го приведе Стефан Чернетиќ поради тоа што со години се претставувал како „принц од Црна Гора и Македонија“ и на тој начин измамил голем број претставници на џет-сетот, живеејќи на нивна сметка и нудејќи им соработка . Чернетиќ и неговиот соработник се обвинети за лажно претставување и фалсификување документи, а за црниот мерцедес, кој го украсиле со црногорски знамиња и налепници на дипломатскиот кор и со кој се возеле низ цела Европа, ќе добијат посебни казни. Благодарение на профилите на социјалните мрежи, преполни со слики од елитни настани, како и веб страницата, преку која пласирал лажни вести, Ч ернетиќ
сите 16 | | | веќе видена

Белиот комбинезон ова лето ќе биде тотален хит, во секакви варијанти, широки ногавици, затворен горе, деколтиран и слично. Ретко на кој може да му стои вака добро Српската пејачка Јелена Карлеуша и моден гуру кој трендовите ги наметнува несвесно во целиот свет, дури и кај познати светски ѕвезди, секогаш најдобро знае да го износи секое модно парче. Белиот комбинезон ова лето ќе биде тотален хит, во секакви варијанти, широки ногавици, затворен горе, деколтиран и слично. Ретко на кој може да му стои вака добро! Карлеуша одбра претесен со отворено деколте кој совршено ја отсликува нејзината правилна фигура. Облините се истакнати па несомнено е дека оваа жена каде и да се појави засенува сè пред себе. Double trouble
сите 7 | | | веќе видена

next