БАРАЊЕТО НА СЈО НЕОСНОВАНО: Нема притвор за Груевски, ќе му биде одземен пасошот


Барањето на Специјалното јавно обвинителство да му се одреди мерка притвор на поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, Судот го оцени како ...
| | веќе видена | слични

Доколку СЈО побара, Апелациониот суд може да одржи јавна седница на која тимот на Катица Јанева ќе може да ги даде своите аргументи за одбиените притвори за ...
| | веќе видена | слични

Апелациониот суд сè уште ги чека жалбите на Специјалното јавно обвинителство и на одбраната на обвинетите за кои Катица Јанева бараше притвори, но наместо тоа ...
| | веќе видена | слични

СЈО од Апелација ќе бара јавна седница за разгледување на жалбата за притворот на екс-началникот на петтата управа, Горан Грујевски. Грујевски е обвинет во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Разгледување на јавна седница на жалбата на одлуката на Кривичниот совет на Основниот суд Скопје 1, кој не му одреди притвор на поранешниот началник на Петтата ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Жалбите на СЈО на одлуките на скопскиот Кривичен суд, да не одреди притвор за ниту еден од обвинетите, како и жалбите на одбраната поради одземањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија. Одлуката е на претседателот дали ќе продолжи. Ние до крајот на неделата мораме да ги ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имал средба со семејството на Емилија Динева од Дојран, жената која почина од последици по сообраќајна несреќа и ...
сите 232 | | | веќе видена

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти. Во последното деноноќие има 25 нови случаи на Ковид-19 и тројца починати, информира ...
сите 614 | | | веќе видена

Д-р Ристо Симеонов, детски хирург, изведе успешна бубрежна трансплантација на пациент со вродена аномалија – валвула на задна уретра. Интервенцијата ја изведе ...
сите 85 | | | веќе видена

Економијата покажува се позагрижувачки податоци, односно првите два пакети воопшто не му помогнале на бизнисот, а третиот е само обид за предизборен поткуп, ...
сите 122 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАРАЊЕТО НА СЈО НЕОСНОВАНО: Нема притвор за Груевски, ќе му биде одземен пасошот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: