Архива на вести за 12 Јануари 2017

Еден од најдобрите играчи на Вест Хем, Димитри Паје е во центарот на внимането на англиската фудбалска јавност, откако менаџерот на „чеканите“, Славен Билиќ ...
сите 26 | | | веќе видена

По одржана седница од ДУИ вечерва ги објавија клучните елементи од преговорите за новата Влада со која било македонска партија. За партијата услови кои не ...
сите 3 | | | веќе видена

Така, Северина и Игор Којиќ ќе го завршат својот брак, а извесено е и раскинувањето на Александра Пријовиќ и Филип Живоиновиќ. Човекот кој на одредени јавни ...
сите 5 | | | веќе видена

Во услови кога сите магистрални и регионални патишта кон Охрид останаа непроодни и неисчистени од снегот, а власта секоја година, на три фирми им дава 1,5 ...
сите 2 | | | веќе видена

Во турскиот Парламент избила тепачка за време на расправа околу новите уставни овластувања на претседателот. Пратеничката Фатма Каплан од владејачката партија ...
сите 43 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, води една лукава политика која на крајот ќе резултира со одлука да се коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, нагласува политичкиот аналитичар ...
сите 26 | | | веќе видена

Сообраќајот на патниот правец А3 Ресен - Битола кај н. Баир е блокиран, соопшти вечерва Автомото сојузот на Македонија.Оттаму информираат и дека сообраќајот на ...
сите 430 | | | веќе видена

Најдобрата македонска тенисерка која е дел од ТК „Теннис Парк”-Скопје, достигна голем успех во историјата на македонскиот тенис. За прв пат, македонска ...
сите 147 | | | веќе видена

Според многу родители бабите и дедовците се главните „виновници“ зошто нивните деца се разгалени. Сепак, едно истражување од универзитетот „Јанг“ во САД ...
сите 3 | | | веќе видена

Патријарх на меѓународна династија што се занимава со трговија на уметнички дела беше ослободен од обвинение за прикривање слики и имот од француските даночни ...
| | веќе видена

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, води една лукава политика која на крајот ќе резултира со одлука да се коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, смета политичкиот аналитичар Нијази ...
сите 28 | | | веќе видена

Доколку и вие се мачите со синусите пробајте го овој рецепт за народен лек за кој ви се потребни само две состојки. Се што ви е потребно е ѓумбир и 200 мл ...
сите 3 | | | веќе видена

Да се лимитира пристапот на невладините организации до регулативните тела, до политичарите и партиите и да се истражи начинот на кој ги финансира Џорџ Сорос во ...
сите 30 | | | веќе видена