Изјавата на Ерван Фуере дека не постои принципот „победник со победник“, е чиста лага, вели Билјана Ванковска, која вели дека поради поголемиот број пратеници ...
сите 8 | | | веќе видена

Додека во серијата “Сулејман Величествениот” играше здодевна султанка, актерката Селма Ергеч во приватниот живот, живее и изгледа многу поразлично. Актерката ...
сите 21 | | | веќе видена

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на нивната денешна средба меѓу другото разговарале и за актуелната ...
сите 461 | | | веќе видена

Услови за вака распространето и истовремено цветање на растенијата во просек се добиваат еднаш во десет години. Околу 150.000 луѓе во март го посетиле градчето ...
сите 2 | | | веќе видена

Долгогодишна студија, која ја извеле двајца научници од Австрија дошла до изненадувачки резултати. Црно на бело, се смета како докажано дека спермата вака ...
| | веќе видена

next