Александар Вучиќ е новиот претседател на Србија, а неговата сопруга, Тамара Вучиќ со тоа се стекна со титулата прва дама на Србија. За неа не се знае многу освен дека за Вучиќ се омажи во 2013. година, а ретко се појавува во јавноста, но кога и да се појави е елегантна и прекрасна. Има дипломирано политички науки, а работи во српското министрство за надворешни работи.
сите 145 | | | веќе видена

Возбудената двојка очигледно не можела да се воздржи, па така двајцата млади одлучиле да имаат секс на мошне необично место. Видеото е снимено во Велика Британија и прикажува љубовна двојка која се одлучила за секс во прилично бизарно место. Додека чекале за пица во објект за брза храна, ги фатило желба и потреба за секс и не се двоумеле ниту секунда, туку го направиле тоа, пред вработените. -Имам отворен ум во врска со сексот и јавните места. Ја сакам таа напнатост, но не мислев дека некогаш вака ќе бидеме фатени, вели Даниела Хирст, актерка во овој чин. Нејзиното момче, Грег Смит, го славел 31виот роденден и двојката многу испила и се опуштила премногу, пишува порталот 24сата.хр.
сите 8 | | | веќе видена

Изјавата на Ерван Фуере дека не постои принципот „победник со победник“, е чиста лага, вели Билјана Ванковска, која вели дека поради поголемиот број пратеници кои ДУИ ги имаше во 2006 година од ДПА, Фуере инсистирал ВМРО-ДПМНЕ да направи влада со ДУИ, а не со ДПА. -Оваа изјава на Евран Фуере е ЧИСТА ЛАГА! да го потсетам дека во 2006 година, Хелсиншкиот комитет (во чиј Борд членував и јас) излезе со извештај во кој нотираше отворено мешање на ЕУ амбасадорот во формирањето коалициона влада (дотичниов инсистираше дека ДУИ е легитимен претставник на Албанците поради поголемиот број освоени пратенички места и дека ВМРО-ДПМНЕ не треба да прави коалиција со ДПА). Нашата забелешка беше принципиелна, токму во смисла на тоа дека никаде (ни во устав, ни во закони) не пишува дека треба коалицирање на победник со победник, а дека странците се мешаат во внатрешните работи. Истиот ден Фуере побара средба со наши претставници. Таа непријатна и безобразна средба ја опишав во колумна, објавена во „Фокус“ (тогаш бев нивен ...
сите 8 | | | веќе видена

Додека во серијата “Сулејман Величествениот” играше здодевна султанка, актерката Селма Ергеч во приватниот живот, живее и изгледа многу поразлично. Актерката која пред околу 6 години ја гледавме секојдневно на телевизија, не успеа да добие голем број на фанови на овие простори, и тоа пред се поради ликот кој го толкуваше. Имено таа ја играше сестрата на Сулејман Величествениот, Хатиџе Султан, која во серијата “Сулејман Величествениот”, беше здодевна, помалку расипана, нималку секси, и често во сериозни војни со познатата Хурем. Сепак, како што обично се случува во приватниот живот актерката Селма Ергеч е сосема поинаква! Таа е опуштена жена која живее со полн дух, таа е модел, а се занимава и со дизајн и филозофија, нејзините секси фотографии редовно го привлекуваат вниманието на јавноста.
сите 21 | | | веќе видена

Саемот за вработување и кариера, организиран од студентската организација БЕСТ (Борд на европски студенти по технологија) од денеска до 12 април ќе се одржува на Технолошко-металуршкиот факултет во Скопје. На саемот студентите можат да се информираат за се што нудат компаниите учеснички, како и за потенцијално работно место или пракса. Компаниите, пак, имаат можност да стапат во контакт со нивните потенцијални вработени. – Нашата цел е да ги доближиме амбициите на студентите до компаниите и да бидеме дел од нивниот чекор поблиску до кариерата. Минатата година Job fair се покажа како најуспешен досега, со вкупно 36 присутни компании, велат од БЕСТ. Според организаторите, овој саем е одлична можност за студентите да добијат пракса или работа во некоја од најдобрите компании во земјата. Потребно е да ги остават своите биографии на www.jobfair.org.mk и со тоа да станат дел од датабазата до која имаат пристап сите компании – учеснички од Република Македонија и надвор од неа, во текот на целата година. Компаниите ...
сите 25 | | | веќе видена

Деми Мур пред да стане славна холивудска актерка се сликала гола за списанието Oui. Деми тогаш имала 19 години и работела како пин-ап девојка. Фотографиите кои ги снимил фотографот Кристофер Марин се пуштени во јавноста откако стана славна. Овие разголени фотографии неодамна се поставени на еден блог под изговор дека станува збор за необјавени. Деми во ’90-тите се сликала гола. Така, во 1991 година се појави гола на насловната страница на списанието “Венити фер” додека беше во седмиот месец од бременоста. Со тие фотографии го проби мразот меѓу славните личности кои после неа се почесто почнаа да се сликаат голи во поодмината бременост. Денеска Деми има успешна кариера, пропаднат брак со Брус Вилис и 15 години помладиот маж Аштон Качер.
сите 6 | | | веќе видена

Спонтан и непланиран секс е нешто најдобро на светот, но постојат и причини, зошто е добро да си знаете однапред дека ќе бидете интимни. Жените обично ги прават следниве работи, кога знаат што им се спрема, па лесно ќе препознаете кога се подготвени за секс: Туширање и депилација: Жените сакаат да бидат чисти и убаво да мирисаат за време на сексот, и не ги сакаат неподребните влакненца на телото, посебно на бикини зоната и на нозете. Лакирање на нокти: Мажите ретко кога го забележуваат лакот на ноктите, но жените тоа ги тера да се чувствуваат по женствено, па ќе најдат време да си ги налакираат ноктите, а посебно на нозете. Долна облека: Кога жената е спремна за секс обично облекува секси долна облека, која не ја носи секојдневно.Кога постои можност за секс жената не сака мажот да ја види во обични памучни гаќи кои ги носи секој ден. Чаша вино…или две Жените со задоволство ќе испијат некоја чаша повеќе пред секс.Тоа им помага ада се опуштат ако имаат трема. Облека: Жената сака во секој момент да се чувствува ...
сите 23 | | | веќе видена

Се уште не се утврдени причините за експлозијата во метрото во Санкт Петербург, се разгледуваат сите верзии, вклучително и терористички акт, изјави рускиот претседател Владимир Путин. Според првичните информации во експлозијата што се случи на метро станица во Санкт Петербург најмалку десет лица загинаа, а од 20 до 30 луѓе се повредени. Меѓу повредените има и деца. Руските медиуми јавија дека во тек е евакуација од тунелот. Се претпоставува дека експлозијата била предизвикана од неидентификуван апарт што се наоѓал во еден од вагоните.
сите 296 | | | веќе видена

Македонскиот претседател Ѓорге Иванов и претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск, на нивната денешна средба меѓу другото разговарале и за актуелната политичка состојба во Македонија. -Мојот став останува непроменет- правната и политичката пречка мора да се отстранат. Целта на двата услова е новата влада да не биде оспорена од ниту една страна и по ниту една основа. Мојата одлука е превентивна за да спречиме штетни последици со кои би се соочиле. Уценета влада е нестабилна влада со краток рок на траење и штетни последници че потсетам дека Европската унија е гарантна само два договори, охридскиот рамковен договор и договорот од 2015 година, оттука императив на партиските лидери на политичките партии треба да биде спроведување на ургентните реформски приоритети, рече Иванов. -Прва точка на дневниот ред на партиите и пратениците треба да бидат европските реформи, а не спроведување на постизборна платформа креирана во туѓи држави, платформата со која се загрозува безбедноста на државата, се условува ...
сите 461 | | | веќе видена

Албанските власти не престануваат со провокациите поврзани со Македонија. Главни актери повторно се премиерот Еди Рама и министерот за надворешни работи Дитмир Бушати. Според Рама, Албанците во Македонија не се малцинство, туку се ентитет што сочинува 35 отсто од населението. Тој додаде дека единственото нешто што соседите, односно Македонците, треба да го направат е да го почитуваат Охридскиот договор. – Во Македонија нема албанско малцинство, има албански ентитет, има повеќе од 35 отсто Албанци во Македонија. Единственото нешто што треба да го направи Македонија е да го спроведе Охридскиот договор – изјави Рама и уште еднаш повтори дека тие сакаат голема Европа, а не голема Албанија. Премиерот нагласува и дека Албанците биле, се и ќе бидат државотворна единица во Македонија. Процентот на албанското население во Македонија долго време е тема на дискусија, не само во земјава и кај домашните политичари туку и во регионот. Така, косовскиот претседател Хашим Тачи уште во 2013 година ја посочи истата бројка и ...
сите 136 | | | веќе видена

Петнаесетгодишник од Куманово силувал девојче. Според податоците на полицијата, детето било во љубовна врска со силуваното девојче. Во текот на декември 2016 година на месноста Спомен костурница, момчето извршило полови дејствија над девојчето.
сите 19 | | | веќе видена

Само мене може да ми експлодира шпорет обидувајќи се да испечам компир. Па не е фер, со љубов купував и лупев и миев и сечев и креативна без со зачини, дури си поверуваааав оооох и едвај чекав да пробам… Зошто бе? Очајна домаќинка!
сите 6 | | | веќе видена

Бензините остануваат по стара цена, дизелот поевтинува за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 1,50 ден/лит, и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 50,50 ден/лит, а малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) изнесува 39,00 ден/лит Малопродажните цени на ЕУРОСУПЕР БС-95 и на ЕУРОСУПЕР БС-98 не се менуваат и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 65,00 ден/лит, а малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС- 98 изнесува 67,00 ден/лит.
сите 32 | | | веќе видена

Делиха и Кемил се имињата на главните улоги во турската комедија „Делиха“ од 2014 година во која актерот Бариш Ардуч глуми заедно со неговата вистинска девојка, актерката Гупсе Озај. Вака изгледа кога тој глуми со својата вистинска љубов.
| | веќе видена

Со текот на времето,домаќинките стануваат се покреативни и измислуваат мноштво техники, од интересни шарања со тревки, до врзувања во хулахопки и ластичиња за коса. Оваа година интернетот полуде по најновиот хит на бојадисување јајца со помош на пена за бричење! Новата техника пружа можност да се добијат јајца во сите нијанси, а доколку ве загрижуваат хемикалиие од пената за бричење,истиот трик може да се направисо шлаг или слатка павлака. Она што ви е потребно е пена за бричење, разнобојни бои за колачи, јајца со бела лушпа, а од помошен прибор една чинија, хартиена салфетаи две лажици.
сите 46 | | | веќе видена

Жељко и Јована Јоксимовиќ наскоро по втор пат ќе се остварат како родители, а убавата водителка веќе подолго време е на боледување. Јована со недели наназад не е на малите екрани и не ја води утринската програма на телевизија „Пинк“, а веста дека е трудна се прошири многу брзо. Иако веста прво ја соопштија само на пријателите и семејството, Јоксимовиќ не успеаа да сокријат дека повторно ќе бидат родители, а сега умаат уште поубава вест – дека Јована носи близнаци! „Жељко беше пресреќен кога му ја соопшти дека е во блажена состојба, особено кога дознаа дека во прашање се близнаци. Отсекогаш сакал големо семејство“, вели извор близок до Жељко за „Блиц“. Јована би требало да се породи на есен и двојката на големо веќе размислува за име на бебето, а нивното доаѓање на свет најмногу го израдува малиот Коста, кој на 10 април ќе наполни три години.
сите 15 | | | веќе видена

Во народната медицина ова растение се смета за лек на се. Ангелика се користи и како лек, и како храна и како зачин поради ароматичниот вкус и мирис. Во средниот век била една од главните лековити билки кои се користеле, а главната употреба и била за треска. Во тој период со неа се спасиле многу луѓе, па така и го добила името ангелска билка. Од тука, подоцна низ годините настанало името Ангелика. Се смета дека ја открил Свети Архангел Михаил. Коренот на оваа билка е добар и за варење, а етеричните масла од ова растение се користат за поттикнување на апатитот, опоравување од тешки состојби како анорексија, како и омалаксаност. Исто така, оваа билка помага и за менструални болки и тегоби, ревматски болки и болести на црниот дроб. Билката помага и за воспаление на белите дробови и бронхитис. Го спречува и згрутчувањето на крвта, па се препорачува и за лекување тромбоза. Се користи и како средство за смирување и за мирен сон. Сепак, важно е да се напомене дека конзумирањето на овој лек не е препорачано за време ...
сите 6 | | | веќе видена

Услови за вака распространето и истовремено цветање на растенијата во просек се добиваат еднаш во десет години. Околу 150.000 луѓе во март го посетиле градчето Борего Спрингс во американската држава Калифорнија, каде што оваа година било забележано реткото „супер-цветање“ на пустинските растенија. Борего Спрингс, со околу 3.500 жители, се наоѓа на околу 135 километри североисточно од Сан Диего. Во Калифорнија условите за вака распространето и истовремено цветање на растенијата во просек се добиваат еднаш во десет години. Во пустинската долина на истокот од Калифорнија, Долината на смртта, и минатата година големите количини на дожд и високата температура допринеле за појава на овој феномен. Оваа година се очекува дека цветањето на пустинските растенија ќе трае до крајот на мај и дека ќе зафати различни делови од пустините во циклуси, во зависност од видовите на растенијата.
сите 2 | | | веќе видена

Долгогодишна студија, која ја извеле двајца научници од Австрија дошла до изненадувачки резултати. Црно на бело, се смета како докажано дека спермата вака делува на организмот, доколку ја голтнете… Франк Маето и Тобиас Ајзенберг, истражувачи од Универзитетот Карл – Франзенс во Грац откриле дека постои многу ефикасно оружје против стареењето. А тоа чудо се вика сперма! Резултати од истражувањето од шест земји биле споредени и резултатите биле восхитувачки! Причина поради која сексот не држи млади е работа позната како спермидин. Во машките семени течности се наоѓа во големи количини. Спермидин има прекрасна способност да обнови оштетени клетки и на тој начин да го забави процесот на стареење. Со овој лек може да се лечи дури и анксиозност и депресија. До сега, сме знаеле дека ејакулатот содржи големо количество на витамини и протеини. Доказ за постоењето на спермидинот е, од друга страна, вистинска сензација! со помош на спермидин можат да се излечат дури и болести како Алцхајмер и Паркинсова болест. Image: ...
| | веќе видена

next