Претседателот на Македонската академија на науките и уметностите, академик Таки Фити и претседателот на Бугарската академија на науките, академик Јулијан ...
сите 45 | | | веќе видена

Со поучна приказна за алкохолизмот и последиците од него, младите актери на Црвен крст Бар, Црна Гора, се претставија на третиот ден од овогодинешниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Со првите мечеви од Ц и Д групите продолжуваат натпреварите на Светското првенство во Русија. Богатата програма со четири дуели ќе ја отворат „триколорите“, ќе ...
сите 60 | | | веќе видена

ЕЛЕМ не чувствува одговорност за вискокиот водостој на Охридското Езеро, што предизвика штети во делови од крајбрежјето, поради што угостителите неодамна се ...
сите 20 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо уште еднаш ја покажа и докажа светската класа. Во ибериското дерби во рамките на првото коло од Б групата на Светското првенство во Русија, ...
сите 105 | | | веќе видена

Кармен Бауцентар, како општествено и одговорна компанија, оваа година го поддржува Ракометниот камп на нашиот најдобар играч Kирил Лазаров, кој ќе се одржи во ...
сите 19 | | | веќе видена

Комесарот за проширување на ЕУ, Јоханес Хан, смета дека решавањето на спорот за името меѓу Атина и Скопје има значење за целиот регион. Тој изјави дека ЕУ мора ...
сите 29 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски, оствари средба со амбасадорката на Република Србија во Република Македонија, Душанка Дивјак Томиќ. На средбата се разговараше ...
сите 14 | | | веќе видена

Блескав сценски настап на театарската група на волонтерите на Црвен крст Суботица, Србија на вториот ден од Младинскиот аматерски театарски фестивал „ВДИШИ ...
сите 78 | | | веќе видена

next