Кошаркарите на Голден Стејт ја одбранија титулата во НБА лигата победувајќи го ривалот од истокот, Кливленд со 4-0 во финалната серија. „Воините“ двата ...
сите 78 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање, Садула Дураки приденешната посета на Националниот парк Пелистер, ги соопшти институциите кои добија ...
сите 26 | | | веќе видена

Дебарско–кичевската епархија информира дека на 10-ти јуни, недела, во црквата „Успение на Пресвета Богородица“ Каменско, со почеток во 9 часот, ќе се служи ...
сите 10 | | | веќе видена

На 12 јуни, во НУ Центар за култура “Глигор Прличев” со почеток во 20 часот ќе се изведе претставата „Железниот светилник“ заснована на првиот роман од ...
сите 5 | | | веќе видена

Повеќе од 250 научници–геотехничари и инженери разменуваат искуства, идеи и можности за полесно детектирање и менаџирање на опасностите и ризиците во случаи на ...
сите 2 | | | веќе видена

next