Охрид деновиве е домаќин на креативен камп за музика, сцена, лично и тимско усовршување, кој го водат актерот Дејан Лилиќ, пејачката Андријана Јаневска и Сони ...
сите 9 | | | веќе видена

Охридската тенисерка Ива Кецкарова триумфираше на шестиот меморијален турнир „Александар Славковски“ кој се одигра во организација на Тенискиот клуб Југ од ...
сите 3 | | | веќе видена

Во местото Повљана, на островот Паг, Хрватска, деновиве, заврши Меѓународната уметничка колонија “Ријечу камену” (“Збор во каменот”), на која, во ликовниот дел ...
| | веќе видена

Seavus едукативниот и развоен центар го најавува традиционалниот, добро познат Challenge day, ден за тестирање на идните најперспективни генијалци во сферата ...
сите 3 | | | веќе видена

Невреме проследено со обилни врнежи од дожд и град ја погоди соседна Србија. Најпогоден од невремето е градот Ужице каде десеттина минути паѓал силен град. ...
сите 35 | | | веќе видена

Ѓорѓе Иванов работи на директна штета на граѓаните, против Македонија и против македонската иднина, смета СДСМ. -Со денешните ставови Иванов самиот потврди ...
сите 117 | | | веќе видена

Ваквиот штетен договор, кој е единствен во историјата на човештвото, за мене е недостоинствен и неприфатлив. Со него се крши Уставот, Законите и се рушат ...
сите 37 | | | веќе видена

Со заедничка слика од соблекувалната во Клуж македонските ракометари ги прославија елиминацијата на Романија и пласманот на Светското првенство во Германија и ...
сите 26 | | | веќе видена

Предложените измени во однос на паркирањето во Охрид опфаќаат пониски цени и современ начин на наплата. Во однос на улицата „Јане Сандански“ и булевар ...
сите 16 | | | веќе видена

next