Општина Охрид традиционално и годинава ќе го реализира проектот „Цветни балкони - Цветен Охрид “ . Во рамките на овој проект ќе бидат поделени 400 жардиниери ...
сите 23 | | | веќе видена

Кошаркарите на Голден Стејт поведоа со 1-0 во финалната серија во големото финале во НБА лигата, откако во првиот меч со 124-114 после дополнителни пет минути ...
сите 166 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло, попладне во крајните западни делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи. Максималната температура во Охридскиот ...
сите 281 | | | веќе видена

Љубителите на театарската уметност во недела, 3-ти јуни, Ве Центарот за култура „Григор Прличев“, премиерно ќе може да ја погледнат новата претстава на ...
сите 43 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, денеска го прими г. Никола Димитров, министер за надворешни работи на Република Македонија. На средбата, ...
сите 496 | | | веќе видена

На Државниот натпревар по германски јазик што деновиве се одржа во Скопје, најдобри беа учениците од охридските основни училишта. Ученичката во 7 одделение во ...
сите 12 | | | веќе видена

Во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид, денеска премиерно беше прикажан документарниот филм „До инклузивност со соработка“, што се снимаше во ...
сите 9 | | | веќе видена

Општина Охрид во рамки на одбележувањето на 5-ти Јуни- Светскиот ден на животната средина, првата недела од месец јуни ја прогласи за „Недела на животната ...
сите 21 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична против 49-годишнa жителка на Струга и 58-годишна жителка на Охрид поради постоење основи на сомнение за ...
сите 75 | | | веќе видена

next