Искористете ја услугата #Pic2Go за вашите фотографии од „Охрид трчаТ“


Андријана Поп Арсова е победи на трката на 10 километри во Охрид, откако организаторот ја дисквалификува српската репрезентативка Оливера Јевтиќ. Како што ...
| | веќе видена | слични

Победникот на трката на 10 километри на атлетскиот митинг Охрид ТрчаТ 2018 Оливера Јевтиќ од Србија, е дисквалификувана поради значително кршење на ...
| | веќе видена | слични

Голем број локални, но и други компании го поддржаа второто издание на атлетската манифестација „Охрид ТрчаТ“ покажувајќи сенс, но и голема општествена ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Брњачевски од Скопје, кој боледува од ретката болест Алпортов синдром, денес ја истрча рекреативната трка од пет километри по терапија на дијализа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 338 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Искористете ја услугата #Pic2Go за вашите фотографии од „Охрид трчаТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: