Недела на животна средина: Цвеќе за поубав град и акција за собирање на стара хартија

2 копии

Општина Охрид во рамки на одбележувањето на 5-ти Јуни- Светскиот ден на животната средина, првата недела од месец јуни ја прогласи за „Недела на животната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од 1.500 учесници се најавени за првото издание на големата ЕКО акција за чистење на крајбрежјето на Охрид „Мој Охрид, чист Охрид“, која ќе се одржи ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Еко акција на Тиквешкото Езеро реализираше денеска Еколошкото друштво “Еко-живот” од Кавадарци. Ученици од неколку основни училишта и од кавадаречката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 9 јуни во Охрид ќе се реализира голема екоакција наречена „Мој Охрид, чист Охрид“ чија цел ќе биде чистење на крајбрежјето во пресрет на туристичката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Уртрово во расадникот на ЈП „ Охридски комуналец“ започна делњето на 400 жардиниери со саксиско цвеќе, како дел од проектот „Цветни балкони - Цветен Охрид“ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработените во Империал Тобако ТКС ги бојадисаа сите справи за вежбање кои се наоѓаат на три локации на кејот на Вардар во Скопје. Во рамки на волонтерската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 55 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 212 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 269 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недела на животна средина: Цвеќе за поубав град и акција за собирање на стара хартија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: