НБА: Катастрофален потег на Смит, „воините“ до почетно водство во финалето (видео)


Кошаркарите на Голден Стејт поведоа со 1-0 во финалната серија во големото финале во НБА лигата, откако во првиот меч со 124-114 после дополнителни пет минути ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со убедливи 4-0 во победи во финалната серија од НБА лигата, тимот на Голден Стејт ја одбрани шампионската титула во НБА лигата. Последната победа од финалето ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Голден Стејт ја одбранија титулата во НБА лигата победувајќи го ривалот од истокот, Кливленд со 4-0 во финалната серија. „Воините“ двата ...
| | веќе видена | слични

Голден стејт Вориорс ја одбранија шампионската титула во НБА лигата. Вориорс со чисти и 4-0 ја решија серијата против Кливленд Кавалирс. Четвртиот натпревар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Крилото на Голден Стејт, Кевин Дурент за ЕСПН откри дека ова лето ќе потпише нов договор со клубот од Оукленд... „Планирам да останам со Вориорс, а како ќе ...
| | веќе видена | слични

Во петок наутро (03:00 часот) започнува големото финале во НБА лигата во кое ќе се соочат старите добри ривали Голден Стејт Вориорс и Кливленд Кавалирс. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Леброн Џејмс е пред уште еден пораз во големите НБА финалиња откако неговиот Кливленд има негатива од 3:0 во финалната серија со Голден Стејт, а во ситуација ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБА: Катастрофален потег на Смит, „воините“ до почетно водство во финалето (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: