Музика и трчање, совршен спој на „Охрид трчаТ“


Андријана Поп Арсова е победи на трката на 10 километри во Охрид, откако организаторот ја дисквалификува српската репрезентативка Оливера Јевтиќ. Како што ...
| | веќе видена | слични

Победникот на трката на 10 километри на атлетскиот митинг Охрид ТрчаТ 2018 Оливера Јевтиќ од Србија, е дисквалификувана поради значително кршење на ...
| | веќе видена | слични

Голем број локални, но и други компании го поддржаа второто издание на атлетската манифестација „Охрид ТрчаТ“ покажувајќи сенс, но и голема општествена ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Брњачевски од Скопје, кој боледува од ретката болест Алпортов синдром, денес ја истрча рекреативната трка од пет километри по терапија на дијализа. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 607 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 345 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, вели дека му дава безрезервна поддршка на неговиот партиски лидер Христијан Мицкоски, за избор за уште еден мандат ...
сите 269 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 82 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Музика и трчање, совршен спој на „Охрид трчаТ“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: