Покрај водата „Горска“ и пивото „Староградско“ дел од учесниците на Атлетскиот викенд „Охрид трчаТ“ освежување најдоа во Охридското езеро. Капејќи се во водите ...
сите 12 | | | веќе видена

Одлични оценки од учесниците, насмеани лица и многу позитивна енергија донесе второто издание на атлетскиот викенд „Охрид Трчат“. Кениецот Стенли Кипруто и ...
сите 15 | | | веќе видена

Општинската организација на СДСМ Охрид со соопштение реагира на изнесените ставови на опозициската ВМРО ДПМНЕ, која синоќа во Скопје одржа протестен митинг на ...
сите 106 | | | веќе видена

Со премиерата на претставата „Стаклена менажерија“ од Тенеси Вилијамс, во режија на Софија Ристевска, Народниот теетар Охрид го одбележува седмиот роденден. ...
сите 52 | | | веќе видена

Свети Константин и Елена црквата ги прогласила за светци и рамноапостолни. Константин е роден во Ниш на 27 февруари 274 година и е син на висок римски ...
сите 8 | | | веќе видена

На денот на славата на манастирот „Сите Светии“ во селото Лешани, општина Дебрца, денеска (9.00ч.), ќе бидат осветени темелите на новиот конак во манастирот. ...
сите 5 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски го одржа првиот митинг-протест како партиски лидер, ги доби првите овации на отворено, и најчесто во уста му беше Зоран Заев, на кого му ...
сите 101 | | | веќе видена

Повеќе од 1 000 натпреварувачи в недела со почеток во 10 часот на градскиот плоштад ќе учествуваат на второто издание на Атлетскиот викенд Охрид трчаТ. На ...
сите 34 | | | веќе видена

Житие за Светиот маченик Талалеј Родум од Ливан, од татко Верукиј и мајка Ромилија; осумнаесетгодишно момче со прекрасен изглед, со коса црвеножолта. Лекар по ...
сите 21 | | | веќе видена

next