На кошаркарите од Хјустон и Голден Стејт потребна им е уште една победа во сериите со Јута односно Њу Орлеанс за закажување на меѓусебна пресметка во финалето ...
сите 39 | | | веќе видена

Охриѓанецот Радован Велјаноски со неверојатен човечки и спортски потег на Атлетскиот маратон кој се одржа вчера во Скопје ги освои симпатиите од целата земја. ...
сите 28 | | | веќе видена

Четири лица го загубија животот во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево околу 17 часот на патот Ресен-Охрид кај село Крушје. Сопружници на возраст ...
сите 33 | | | веќе видена

Екипите на Гостивар и Струга Трим Лум со седнување на тревникот на почетокот од натпреварот го искажаа незадоволството од судењето во Втората македонска ...
сите 11 | | | веќе видена

Навивачите и играчите на Арсенал му приредија фантастично збогување на Арсен Венгер од Емирати победувајќи го Барнли со убедливи 5-0 во последниот меч за ...
сите 48 | | | веќе видена

Остручување на адвокатите и нивен поголем придонес кон реализиција на новите реформски закони што се носат, се меѓу приоритетите на новиот претседател на ...
сите 14 | | | веќе видена

Во рамки на истрага на Европол и со учество на Интерпол запленети се 3.600 тони намирници. Расипано месо, хемиски обоена туна, лажно млеко во прав и отровен ...
сите 9 | | | веќе видена

На 63-то годишно собрание на Адвокатската комора на Македонија кое траше до доцна во ноќта, со акламација за нов претседател е избран Љубомир Михајловски ...
сите 21 | | | веќе видена

Леброн Џејмс повторно режираше драматична победа со поени во последните секунди за Кливленд. Овој пат популарниот „крал на кошарката“ погоди за конечна победа ...
сите 116 | | | веќе видена

next