Во списаниеto за поезија N.ARDIS кое излегува во Москва, Русија, во број 1 / 2018 година, во препев на руски од Олга Панкина објавен е пообемен циклус песни од ...
сите 4 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија, задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев, денеска со свое обраќање го отвори Македонскиот ...
сите 26 | | | веќе видена

Општина Охрид објави јавен повик за ангажирање на 12 лица кои се заинтересирани за организирање на Јавни работи, преку ангажирање на евидентирани невработени ...
сите 16 | | | веќе видена

Во врска со обвинувањата на ОК ВМРО ДПМНЕ за негрижа кон спортската инфраструктура, со демант се јави директорката на ЈП „Билјанини Извори“ Гордана ...
сите 4 | | | веќе видена

МВР со соопштение денеска инфомираше за случувањата од вчера на Меѓународниот универзитет во Струга на Рамиз Мерко, каде на двајца просветни инспектори не им ...
сите 25 | | | веќе видена

Поради сложеноста на теренот во стариот дел на градот, активностите кои беа најавени за повеќе улици во стариот дел на градот ќе се пролонгираат за неколку ...
сите 3 | | | веќе видена

Концептуелниот бар и кафѐ Шила во срцето на охридската чаршија, со забава што се одржа синоќа, го прослави петтиот роденден. Роденденот на Шила на едно место ...
сите 4 | | | веќе видена

СВР Куманово поради постоење основи за сомнение за сторени кривични дела, поднесени се кривични пријави за лице од Куманово и едно од Свети Николе, генерален ...
сите 35 | | | веќе видена

next