Пред претставниците на секторите за локален економски развој, туризам и транспорт од општините Охрид и Струга, деновиве во Охрид, беше претставена надградената ...
сите 4 | | | веќе видена

Љубителите на театарската уметност во недела, 10-ти јуни, Во Центарот за култура „Григор Прличев“, ќе може да ја погледнат првата реприза на новата претстава ...
сите 6 | | | веќе видена

Денеска и утре во Струга ќе се одржи „Македонски енергетски форум 2018“. Станува збор за меѓународна конференција од областа на енергетиката на која ќе има ...
сите 32 | | | веќе видена

Фазата по групи заврши на меморијалниот турнир во мал фудбал „Лескоец 2018“, а веднаш потоа извлечени беа паровите за осминафиналето. Денеска е слободен ден, а ...
сите 18 | | | веќе видена

На просветните инспектори Ѓорѓи Илиески и Зоран Ристевски денеска не им било дозволено да извршат вонреден инспекциски надзор на Меѓународниот универзитет во ...
сите 53 | | | веќе видена

Проблемите со заштитеното светско природно и културно наследство на Охридскииот регион на кои укажува УНЕСКО не се нови, туку се игноирирале со децении од ...
сите 19 | | | веќе видена

Во организација на Народната банка на Република Македонија во соработка со Централната банка на Холандија, во Охрид денеска започна Единаесеттата конференција ...
сите 30 | | | веќе видена

Натпреварот помеѓу Аргентина и Израел кој требаше да биде генералка за „гаучосите“ во пресрет на Мундијалот во Русија е откажан поради смртните закани кои биле ...
сите 32 | | | веќе видена

Јубилејно петто издание на Меѓународниот аматерски младински театарски фестивал „ВДИШИ ТЕАТАР“ кој во организација на Црвен крст Охрид ќе се одржи од 13-17 ...
сите 19 | | | веќе видена

Основното училиште „Братство и Единство“ ќе добие комплетно нова училишна зграда, која ќе се гради со финансиска поддршка на турската владина агенција „ТИКА“. ...
сите 5 | | | веќе видена

next