Германската донација за Охрид од здружението на моторџии „Бајкер Блуми Хилфе“ која се реализира на почетокот на мај, покрај медицинска опрема содржеше и ...
сите 16 | | | веќе видена

Надлежните институции и ЕЛЕМ, како компанија која стопанисува со Охридското Езеро, најитно да преземат мерки за стабилизирање на восокот ниво на Охридското ...
сите 38 | | | веќе видена

Марио Балотели повторно е дел од фудбалската репрезентација на Италија. Напаѓачот голот што го постигна против Саудиска Арабија му го посвети на починатиот ...
сите 30 | | | веќе видена

Политичките преговори за името на нашата земја нема да влијаат на Македонската православна црква бидејќи таа не размислува да го промени своето име, изјави ...
сите 226 | | | веќе видена

Со богодлужба што се одржа денеска во катедралната црква Св. Софија, на која присуствуваа бројни верници и гости од јавниот и политичкиот живот, беше ...
сите 222 | | | веќе видена

next