Екипата на Лакочереј обезбеди пласман во Третата македонска фудбалска лига југо-запад, откако триумфираше на завршниот турнир кој се одигра на СРЦ „Билјанини ...
сите 2 | | | веќе видена

Вчера, во Вевчани се оржаа 23-те Регионални спортски натпревари на пензионерите од осум здруженија од југо-западниот регион од Републикава, и тоа: Кичево, ...
сите 9 | | | веќе видена

На завршна свеченост која денес се одржа во Едукативниот тренинг центар на Црвен крст Охрид во Велестово, на учениците кои ја следат Бреинобреин програмата во ...
сите 14 | | | веќе видена

Според прогнозите, времето во Охрид во текот на наредната седмица ќе биде променливо, но топло, со сончеви периоди и услови за повремени грмежи и врнежи од ...
сите 347 | | | веќе видена

Американскиот претседател, Доналд Трамп, изјави дека ја повлекува американската поддршка на заедничкото соопштение на лидерите на Г7 и повторно се закани со ...
сите 33 | | | веќе видена

Финалето во баражот во Општинската фудбалска лига помеѓу Вулкан и Лакочереј ќе ја спушти завесата во охридскиот фудбал. Победникот од бараж дуелот ќе се закити ...
сите 3 | | | веќе видена

Во организација на ЛК Охрид, спортските едриличарски клубови и едриличари од градот, во Охрид денеска се одржа Едриличарската регата Охрид 2018. На овој начин ...
сите 27 | | | веќе видена

Вчера вечер во кафе „Ликвид“ беше промовиран спотот за песната „Еден ден“ на групата „Камелеон“. -Песната не е нова, ја промовиравме на фестивалот „Охридски ...
сите 5 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд и грмежи. Попладне во источните делови процесите ќе бидат поинтензивни. ...
сите 379 | | | веќе видена

next