По повод празникот Рамазан Бајрам, радоначалникот Јован Стојаноски за граѓаните од муслиманска вероисповед, вечерва на плоштадот „Чинар“ приреди ифтарска ...
сите 5 | | | веќе видена

Археологот и конзерватор Никола Упевче по една деценија макотрпна работа, состави уникатен мозаик од старото градско јадро на Охрид на кој од птичја и жабља ...
сите 2 | | | веќе видена

Градоначалникот Јован Стојаноски, вечерва, 11 јуни, со почеток во 20 часот, на плоштадот „Чинар“ ќе приреди Ифтар за граѓаните од муслиманска вероисповед. ...
сите 134 | | | веќе видена

Познатиот охридски панк бенд „Комунална хигиена“ со свирка на брод на 30 јуни ќе одбележи 10 години постоење на музичката сцена. На настанот покрај „Комунална ...
сите 9 | | | веќе видена

next