Денес во рамките на подготовките за финалната организација на спортската манифестација „Охрид трчаТ 2018“ се одржа средба помеѓу организаторите Асоцијацијата ...
сите 34 | | | веќе видена

130 моторциклисти-членови на Меѓународната полициска асоцијација од Македонија, Србија, Црна Гора, Хрватска и Словенија, денеска доаѓаат во Охрид. ...
сите 11 | | | веќе видена

Охрид е сплотен за помош на 11 годишната сограѓанка која боледува од леукемија и на која итно и е неопходна операција, која чини скапо. На помош се јави и ...
сите 21 | | | веќе видена

Со низа свечености Охрид денеска го одбележува 24 Мај - Денот на сесловенските просветтели Кирил и Методиј. По тој повод делегација на локалната самоуправа, ...
сите 19 | | | веќе видена

Охриѓани пред уште еден хуманитарен предизвик за помош на 11 годишна наша сограѓанка која боледува од леукемија и потребно е да и се изврши итен оперативен ...
сите 27 | | | веќе видена

next