Кривична пријава за две вработени во охридската општа болница за злоупотреба на службена должност

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична против 49-годишнa жителка на Струга и 58-годишна жителка на Охрид поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против 54- годишниот Ѓ.Ј од село Липа-неготинско поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Поранешниот градоначалник на Неготино, Ванчо Апостолов, незаконски на четворица вработени во општината им исплатил 644.729 денари за прекувремена работа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата поднесе кривична пријава против Југослав С. (41) заради предизвикување на општа опасност.Во Нов Жеднику, во селската кафеана вербално се скарал со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 413 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 55 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 212 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 269 | | | веќе видена

Се сеќавам беше се уште генерален секретар, како партија ги живеевме едни од најтешките моменти, се сретнавме во ходниците на партијата поразговаравме, знаевме ...
сите 167 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за две вработени во охридската општа болница за злоупотреба на службена должност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: